Można robić wesela, przybywa ślubów, brakuje terminów

  • 25.06.2021, 12:51
  • ak
Można robić wesela, przybywa ślubów, brakuje terminów Fot. pixabay.com
Rząd poluzował obostrzenia. Można m.in. organizować wesela, a to sprawiło, że wzrosła liczba par zainteresowanych powiedzeniem sobie sakramentalnego "tak". W Urzędzie Stanu Cywilnego w Zamościu zaczyna brakować wolnych terminów.

"Każdego dnia mamy nowożeńców planujących śluby zarówno cywilne jak i  konkordatowe. Coraz większą popularnością cieszą się uroczystości ślubne tzw. poza lokalem i nie tylko w weekendy" – czytamy w komunikacie UM Zamość. 

Ze wstępnych szacunków wynika, że liczba ślubów w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosła o ok. 60 proc. Dla przykładu w kwietniu 2020 roku zawarto 10 małżeństw, w tym 16, w maju było ich odpowiednio 4 i 26, a w czerwcu 38 i 51 (do minionego poniedziałku, 21 czerwca).

To efekt m.in. tego, że część planowanych na 2020 rok uroczystości przeniesiono na bieżący. A to oznacza, że wszystkie sobotnie terminy są w zamojskim USC już zajęte, wolnych miejsc zaczyna też brakować w inne dni weekendowe. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe