Zamość. Jerzy utknął w ścianie. Ratowali go strażacy

  • 24.06.2021, 11:37
  • ak
Zamość. Jerzy utknął w ścianie. Ratowali go strażacy Fot. KM PSP Zamość Jerzyk odzyskał wolność i odleciał.
Niewielki ptaszek w jakiś sposób dostał się do otworu w ścianie bloku, a później nie umiał się z niego wydostać. Jakiś człowiek to zauważył i zareagował. Zadzwonił po strażaków, a ci oczywiście uratowali ptaszynę.

Tę nietypową interwencję mundurowi przeprowadzali w jednym z bloków na ul. Zamoyskiego w Zamościu. Gdy dotarli na miejsce, zorientowali się, że jerzyk znalazł się w tarapatach, bo jego skrzydełko zaklinowało się między betonowymi płytami na wysokości. Ptak znajdował się na wysokości ok. 11 metrów nad ziemią.

– Od tej strony budynku, nie było możliwości ustawienia drabiny mechanicznej. Dzięki uprzejmości jednego z mieszkańców, strażak w szelkach ratowniczych i asekurowany linką, dotarł do uwięzionego ptaka przez otwarte okno mieszkania, znajdującego się poniżej – relacjonuje trwającą niespełna pół godziny akcję mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Jerzyk odzyskał wolność i odleciał. 

Takie nietypowe akcje zdarzają się co jakiś czas. Zamojscy strażacy mieli już m.in. okazję ratować ludzi uwięzionych w windzie, kota podtrutego po pożarze czy borsuka, który wpadł do studni.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe