Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 13:04

Młodziczki Suchowiczteam jadą na finał

To już trzeci rok z rzędu, kiedy młodziczki z UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska wywalczyły awans do etapu centralnego i będą reprezentować województwo Lubelskie w Finałach Ogólnopolskich Turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka w ramach Mistrzostw Polski LZS w piłce nożnej dziewcząt.
Złote medalistki mistrzostw województwa - UKP Suchowiczteam

Autor: Fot. UKP Suchowiczteam

Te zawody odbędą się w dniach 30 czerwca-2 lipca w Reńskiej Wsi koło Kędzierzyna-Koźla. Piłkarki z klubu z Wólki Panieńskiej podczas finału wojewódzkiego, który odbył się we wtorek, 22 czerwca zremisowały z LKS Wilki Wilków 0:0, pokonały Archipelag Roztocze Krynice wynikiem 5:1 oraz SP Grabów Szlachecki 3:1. Tym samym zapewniły sobie tytuł mistrzyń województwa lubelskiego LZS 2021.

Królową Strzelczyń zawodów z czterema trafieniami została Gabriela Bubiłek. W zespole złotych medalistek grają także: Karolina Żebura, Martyna Nowosad, Alicja Krępińska, Wiktoria Poździk, Aleksandra Momot, Zuzanna Bednarska, Ada Kliszcz, Jagoda Mroczek. Trenerem tej mistrzowskiej ekip jest Tomasz Poździk.

Przed dwoma laty drużyna UPK Suchowiczteam była w finałach piąta, a w ubiegłym roku dziewczyny uplasowały się na drugim miejscu. Teraz będą więc bronić tytułu wicemistrzyń Polski.