Biłgoraj: Policjant w szkole. Rozmawiał z uczniami o wakacjach

  • 23.06.2021, 14:16
  • młodszy aspirant Joanna Klimek/KPP Biłgoraj
Biłgoraj: Policjant w szkole. Rozmawiał z uczniami o wakacjach Fot. KPP Biłgoraj
Biłgorajscy policjanci odwiedzili uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju. Tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym. Na zakończenie spotkania policjanci życzyli dzieciom samych radosnych wspomnień z wakacji.

Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o niebezpieczeństwach jakie mogą  na nie czyhać podczas wakacji spędzanych w miejscu zamieszkania, wizyty na wsi a także podczas wypoczynku nad wodą lub w górach i sposobach ich uniknięcia.  Przestrzegali przed kontaktami z osobami nieznajomym.

Policjanci poruszali również temat bezpieczeństwa w świecie wirtualnym i  wskazywali jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Przestrzegali przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. Informowali jak można uchronić się przed cyberprzemocą i co zrobić jeżeli padniemy ofiarą takiego czynu.

Policjanci przypomnieli  również jak ważne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego są odblaski, które poprawiając naszą widoczność po zmroku mogą uratować życie. Szczególnie teraz podczas zbliżających się wakacji gdy na drogach panować będzie wzmożony ruch o bezpieczeństwie i byciu widocznym nie można zapomnieć. Na koniec  spotkania policjanci życzyli dzieciom bezpiecznych i spokojnych wakacji.

 

młodszy aspirant Joanna Klimek/KPP Biłgoraj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe