Otwierają przejścia. Od jutra na Ukrainę przez Zosin i Dołhobyczów

  • 22.06.2021, 10:54
  • Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG
granica Polska - Ukraina Fot. NOSG Przejście graniczne w Dołhobyczowie
W czasie epidemii ruch graniczny został ograniczony. Niektóre przejścia zamknięto. Od jutra (środa, 23 czerwca) ponownie będzie można na Ukrainę i z powrotem przejechać przez Zosin i Dołhobyczów.

Oznacza to, że na terenie województwa lubelskiego, podróżni będą mogli już korzystać z wszystkich drogowych przejść granicznych na polsko-ukraińskim odcinku granicy.

W marcu ubiegłego roku część przejść granicznych została zamknięta z powodu pandemii. Od środy 23 czerwca będą działały wszystkie drogowe przejścia graniczne na granicy polsko-ukraińskiej.

Jutro dla podróżnych w województwie lubelskim zostaną otwarte:

  • Zosin – Ustiług – dostępne dla ruchu osobowego;
  • Dołhobyczów – Uhrynów – dla ruchu osobowego;

Granice z Ukrainą podróżni mogą przekraczać również w otwartych już wcześniej drogowych przejściach granicznych w: Dorohusku i Hrebennem.

Przypominamy, że na polsko-białoruskim odcinku granicy część przejść pozostaję nadal zamknięta.  Na terenie województwa lubelskiego, granicę z Białorusią można przekroczyć w Terespolu oraz w Koroszczynie – tylko samochody ciężarowe.

Dodatkowo na odcinku polskiej granicy, będącej granicą zewnętrzną UE,  jest zawieszone przemieszczanie się pasażerów w transporcie kolejowym.

 

Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dostawa
Dostawa 23.06.2021, 10:50
Wszelkiej zarazy jak by było mało.
Oko
Oko 22.06.2021, 22:45
A tak bylo fajnie...a teraz bedzie lepiej omijac dyskonty spozywcze:) zacznie sie lambada
pan demia
pan demia 22.06.2021, 21:29
no w końcu trzeba bedzie przywiezc na Dzien ojca jakies prezenty (fajki i alkohol ) :D

Pozostałe