Hrubieszów: Czekają na halę

  • 24.06.2021, 07:00
  • par
Hrubieszów: Czekają na halę Na nową bazę sportową od kilkudziesięciu lat czekają uczniowie SP nr 1 i nauczyciele prowadzący zajęcia wychowania fizycznego.
Wkrótce przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie rozpocznie się budowa nowoczesnej hali sportowej.

Budynek Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie wybudowano w latach 60. ub. stulecia. Wówczas był to najbardziej nowoczesny obiekt szkolny w powiecie, a szkoła dysponowała najlepszym jak na tamte czasy zapleczem sportowym. Ale od dawna już tak nie jest. 

W maju został ogłoszony przetarg na przebudowę szkoły i dobudowę części hali sportowej. Wkrótce zostanie wyłoniony wykonawca. Planowany koszt tej inwestycji to około 4 mln zł. Blisko 2 mln zł dofinansowania miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prace budowlane rozpoczną się w lipcu. 

 – Do budowy nowej hali sportowej częściowo zostanie wykorzystana niewielka sala gimnastyczna w szkole, a pozostała część pomieszczeń zostanie dobudowana. To nie będzie duży obiekt. Na działce przeznaczonej pod tę inwestycję nie ma zbyt wiele miejsca. Ale warunki, jakie uczniowie tej szkoły będą mieli na lekcjach wychowania fizycznego, a także podczas treningów, znacząco się poprawią. Wewnątrz nowej hali będzie między innymi wielofunkcyjne boisko. Przebudowane zostaną szatnie i część sanitarna. Remont zostanie zakończony w grudniu przyszłego roku – informuje Paweł Wojciechowski, zastępca burmistrza Hrubieszowa.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mamusia majusi 😜
Mamusia majusi 😜 25.06.2021, 18:19
Wkoncu bo juz nie wytrzymać sie dalo

Pozostałe