Debiut Roku: Park Żywiołów

  • 23.06.2021, 07:40
  • wd
Debiut Roku: Park Żywiołów Dolina Czasoprzestrzeni
Park Żywiołów w Budach został otwarty w ubiegłym roku. Jest to wykorzystujące nowoczesne technologie centrum edukacyjno-rozrywkowe wraz z Parkiem Miniatur Kresowych i innymi atrakcjami.

Właścicielem i operatorem Parku Żywiołów w Budach (w gm. Krynice, w połowie drogi pomiędzy Zamościem a Tomaszowem Lubelskim) jest spółka Arbudy. Park jest jednym z 4 elementów Archipelagu Roztocze, który powstał z inspiracji Roztoczem.

– Grupa idealistycznych entuzjastów Roztocza i regionalistów stwierdziła, że na terenie naszej małej Ojczyzny i w Polsce brakuje miejsca, gdzie dzieci wśród dobrej zabawy będzie można inspirować do nietypowych i niespotykanych rozwiązań. Stąd powstał pomysł na Park Żywiołów. Pracujemy nad tym projektem od 2014 roku – mówią udziałowcy spółki Arbudy.

Park Żywiołów pokazuje z uwzględnieniem nowoczesnych technologii, w jaki sposób nasze zmysły odbierają otaczające nas uroki Roztocza. Uzmysławia, w jakich warunkach Polska była potęgą. „Teleportuje" do podstaw kształtowania cywilizacji i ekonomii europejskiej. Pozwala dotknąć dziedzictwa wielokulturowego, które splata się z najbardziej fundamentalnymi żywiołami kształtującymi otaczający nas świat. W Empirii Parku Żywiołów zwiedzający poznają cztery żywioły natury. Mogą dokonywać za pomocą zmysłów wyborów, na podstawie których powstanie unikalna pamiątka na drukarkach 3D.

W centrum znajduje się również jedyny w Polsce Park Miniatur Kresowych od Lwowa aż po Pałac Chanów Krymskich oraz Restauracja Ignis.

Jeszcze tego lata Park Żywiołów planuje udostępnić Dolinę Czasoprzestrzeni gdzie będzie można miło spędzić czas wśród różnych miejsc i różnych czasów będących podstawą cywilizacji europejskiej. Uruchomiona ma być też gra smartfonowa Żywiołaki Roztocza wykorzystująca beacony i QR kody.

Park Żywiołów może się pochwalić certyfikatem Turystyczna Marka Roztocze, a Restauracja Ignis m.in. dyplomem Europejskiego Festiwalu Smaku za Najlepszy Smak Lubelszczyzny 2020. W naszym plebiscycie Perły Biznesu Park Żywiołów powalczy o prestiżową statuetkę w kategorii Debiut Roku.

wd

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe