Gm. Horodło: Nad stawami w Kopyłowie

  • 25.06.2021, 07:06
  • par
Gm. Horodło: Nad stawami w Kopyłowie Obydwa stawy zostaną zarybione. Nie będzie się można w nich kąpać, ale wypoczywać w ich pobliżu i łowić ryby.
Do końca sierpnia potrwają prace przy rewitalizacji zabytkowego zespołu dworsko-parkowego w Kopyłowie (gm. Horodło). Będą tam dwa zarybione stawy oraz miejsce wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców tej miejscowości.

Gmina Horodło uczestniczy w projekcie, który ma poprawić atrakcyjność i dostępność bazy turystycznej w gminach: Horodło, Kamień, Wojsławice i Żmudź (te trzy ostatnie z powiatu chełmskiego). Inwestycje pozwolą uporządkować i zagospodarować wybrane miejsca przy zbiornikach wodnych. W gminie Horodło wybrano rewitalizację zabytkowego zespołu dworsko-parkowego w Kopyłowie.

 – Po dworskiej zabudowie dawnego majątku Chrzanowskich niewiele już zostało. Praktycznie są tylko dwa nieużytkowane budynki spichlerzy. W ich sąsiedztwie będą dwa stawy zasilane wodą z podziemnych źródeł. Jeden ze stawów już jest wypełniony wodą, a wkrótce zostanie zarybiony. Podobnie będzie z drugim stawem. Już został ustawiony most pomiędzy tymi stawami, a będą jeszcze dwa pomosty. Po zakończeniu robót ziemnych, zainstalowane zostanie oświetlenie, firma budowlana wykona także ścieżki. To będzie miejsce wypoczynku dla mieszkańców Kopyłowa – wyjaśnia Andrzej Daniulczuk, pracownik ds. inwestycji w Urzędzie Gminy w Horodle.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Eldo
Eldo 01.07.2021, 14:30
Oby więcej takich miejsc, widać że robota zrobiona z dbałością o szczegóły. Chętnie przyjdę tam z dzieciakami jak będzie gotowe.
Jurek
Jurek 01.07.2021, 14:19
Świetnie to wyglada już teraz, a po zakończeniu prac będzie to doskonale miejsce rekreacyjne. Wykonawca robi kawał dobrej roboty!

Pozostałe