Dobrze, że dali, tylko trochę mało

  • 24.06.2021, 06:06
  • Maria Dec-Kiełb
Dobrze, że dali, tylko trochę mało Samorządowcy będą musieli poszukać dodatkowych środków.
Samorządowcy liczyli na więcej. Mają nadzieję, że będzie kolejne rozdanie.

W powiecie tomaszowskim tylko gminy Lubycza Król. i Telatyn otrzymają rządowe wsparcie dla gmin, w których niegdyś funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne.

Gminy popegeerowskie otrzymają łącznie 340 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze już zostały rozdzielone. W powiecie tomaszowskim starało się o nie kilka gmin. Dostaną je tylko: Lubycza Królewska – 180 tys. zł na „Budowę stacji uzdatniania wody w miejscowości Machnów Nowy” i gmina Telatyn – 800 tys. zł na budowę drogi gminnej w Poturzynie.

Początkowo w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wydzielono na wsparcie gmin, w których niegdyś funkcjonowały PGR-y kwotę 250 mln zł. Gminy mogły składać po 3 wnioski na inwestycje o łącznej wartości 5 mln zł. Potem premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zwiększeniu budżetu na inwestycje dla gmin popegeerowskich w ramach tego naboru z 250 mln zł do 340 mln zł, ale i tak było wiadomo, że pieniędzy jest mniej niż chętnych.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe