Krynice: Śpiewały ku chwale

  • 25.06.2021, 07:00
  • wd
Krynice: Śpiewały ku chwale Zespół "Sopocka Nuta" z Majdanu Sopockiego pod kierownictwem Kamili Sobolewskiej reprezentował gminę Susiec.
13 czerwca na scenie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krynicach wystąpiło 10 zespołów. Śpiewały pieśni ku czci Serca Jezusowego.

Prezentacje miały formę przeglądu. Każdy zespół wykonał dwa utwory: pieśń ku czci Serca Jezusowego i dowolną pieśń religijną. Na scenie wystąpili: Zespół Folklorystyczny "Wójtowianie" z Krasnobrodzkiego Domu Kultury, "Sopocka Nuta" z Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu, "Marase" z Gminnego Ośrodek Kultury w Bełżcu, Koło Gospodyń Wiejskich w Czartowczyku, "Magdalenki" Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Dubie, "Górzanki" z Gminnego Ośrodka Kultury w Werbkowicach, Ludowy Zespół Śpiewaczy "Kalina" z Rudy Wołoskiej, a także Ludowy Zespół Śpiewaczy "Pojednanie" i "Krynickie Szuwarki" z Gminnego Ośrodka Kultury w Krynicach oraz "Źwiartowianki" ze Stowarzyszenia "Zielona Dolina Źwiartowa". Wszyscy wykonawcy otrzymali upominki i dyplomy.

Przegląd Pieśni uświetnił koncert Trio Beethovenowskiego w składzie: Emi Ueno-Stopa (skrzypce), Michał Stopa (wiolonczela) i Piotr Stopa (fortepian).

Rok temu przegląd nie odbył się ze względu na ograniczenia pandemiczne.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe