Budżet obywatelski Tomaszowa: Osiedle na pierwszym miejscu

  • 23.06.2021, 06:11
  • Maria Dec-Kiełb
Budżet obywatelski Tomaszowa: Osiedle na pierwszym miejscu Najwięcej mieszkańców miasta (753 osoby) głosowało na projekt Swietłany Karczewskiej-Lipowicz.
Ponad 1,5 tys. mieszkańców miasta głosowało na projekty zgłoszone do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Tomaszowa Lubelskiego. Do wyboru było 5 projektów. Do realizacji trafią 4 z nich. Te, które otrzymały największą liczbę głosów.

Najwięcej mieszkańców miasta (753 osoby) głosowało na projekt Swietłany Karczewskiej-Lipowicz pn. „Zmieniaj swoje osiedle, zmieniaj swoją okolicę. Remont chodnika oraz drogi wewnętrznej, a także wykonanie nawierzchni miejsc parkingowych na osiedlu przy ul. M. Curie-Skłodowskiej”. Szacunkowy koszt realizacji tego projektu to 49 994 zł.

Drugie w kolejności miejsce (369 głosów) zajął projekt złożony przez Waldemara Kołcuna – „Wypożyczalnia łyżworolek dla dzieci z Tomaszowa Lubelskiego przy torze wrotkarskim RSS Arena Roztocze w ramach powszechnej nauki jazdy szybkiej na wrotkach. Stworzenie wypożyczalni butów do jazdy szybkiej na wrotkach (kompletny zestaw) dla dzieci z klas 1- 4 szkół podstawowych z Miasta Tomaszów Lubelski. Wypożyczalnia będzie działała na zasadzie non profit”. Tu koszt realizacji oszacowano na 49 680 zł.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe