Tarnogród: TOK - otwarci na kulturę

  • 27.06.2021, 07:02
  • lew
Tarnogród: TOK - otwarci na kulturę Otwarcie TOK po generalnym remoncie.
Tarnogród jest otwarty na kulturę. Okazja do świętowania była podwójna: otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury po remoncie oraz otwarcie 46. Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych.

Zmiany dotknęły całe wnętrze ośrodka – powiedział po zakończeniu generalnego remontu ośrodka kultury burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec. Kompleksowo przebudowana została m.in. sala widowiskowa, a z myślą o sejmikach powstała nowa scena teatralna. Warta ponad 6 mln zł inwestycja w połowie współfinansowana została ze środków zewnętrznych. Pisaliśmy o tym w kwietniu, natomiast oficjalnie TOK został otwarty 11 czerwca. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali dyrektor TOK Renata Ćwik, prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej Lech Śliwonik, były dyrektor TOK i „ojciec tarnogrodzkich sejmików” Władysław Dubaj, burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec, wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa oraz ks. dziekan Jerzy Tworek, proboszcz miejscowej parafii.

Zbiegło się to w czasie z otwarciem 46. Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych, w którym uczestniczyły teatralne grupy z województw lubelskiego, podkarpackiego i mazowieckiego. – Które zespoły zostaną nominowane do ogólnopolskiego sejmiku dowiemy się niebawem, ponieważ komunikat ogłoszony zostanie po zakończeniu wszystkich regionalnych konkursów – informuje Monika Komosa z TOK.

Przypomnijmy, że 38. Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie odbędzie się w październiku.

13 czerwca z kolei był Dniem Otwartym w TOK. Dla odwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji. Goście byli zachwyceni nowymi wnętrzami domu kultury oraz jakością dźwięku i obrazu w klimatyzowanej sali nowego tarnogrodzkiego kina.

lew

Zdjęcia (1)

Na scenie zespół Zorza z Dereźni

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
młody
młody 28.06.2021, 05:59
A czarny tam po co?

Pozostałe