Zamość: Oddział pediatryczny zostanie zamknięty

  • 26.06.2021, 07:03
  • ak
Zamość: Oddział pediatryczny zostanie zamknięty Fot. pixabay.com
Tylko do 30 czerwca będzie funkcjonował oddział pediatryczny w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym. Od 1 lipca do końca września ma być zamknięty.

Pisaliśmy o tym w jednym z ostatnich wydań "Kroniki Tygodnia" (Nie ma kto leczyć dzieci). Przypomnijmy, że decyzja o zawieszeniu funkcjonowania zamojskiej pediatrii jest podyktowana faktem, że nie ma lekarzy, którzy mogliby w szpitalu opiekować się małymi pacjentami. Prezes ZSN zgłosił to wojewodzie, a Lech Sprawka formalnie wyraził już zgodę na zamknięcie oddziału.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy opiekę medyczną chorym dzieciom z Zamościa i okolic będą więc zapewniać specjaliści ze szpitali w Biłgoraju, Krasnymstawie, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim. Dzieci wymagające hospitalizacji będą do tych placówek kierowane przez lekarzy podstawowej oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Zarząd ZSN zapewnia, że podejmie wszelkie możliwe działania, aby jesienią funkcjonowanie oddziału pediatrycznego przywrócić.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 mieszkanka
mieszkanka 27.06.2021, 15:44
HAŃBA WŁADZ MIASTA DYREKTORA SZPITALA który nie powinien piastować tego stanowiska ani godziny dłużej SKANDAL
Szary Obywatel
Szary Obywatel 26.06.2021, 21:37
Urodziłem się w tym szpitalu, jednak po krótkim czasie zachorowałem i musiałem do niego wrócić. Pomimo tego, że był to mały powiatowy szpital, byli lekarze, była opieka nad dzieckiem i matką i chociaż leżałem na sali razem z dorosłymi mężczyznami z uwagi na ciasnotę, nikt nie musiał mnie wysyłać do innych miast. Dzisiaj po upływie wielu, wielu dziesięcioleci od tego czasu, żyjąc w XXI wieku cofamy się do okresu, którego nie opisali w tym przedmiocie najstarsi kronikarze.
Czy nie jest to przypadkiem interesujący temat dla Ministra Zdrowia i koalicji rządzącej?
Tak ma wyglądać nowe otwarcie i nowy ład?
Olex
Olex 26.06.2021, 19:58
Spokojnie... ta systacja nie przeszkodzi prezydentowi na koniec roku przyznać nagrody pieniężnej dla prezesa szpitala w kwocie 40tys. A prezes bez wyrzutow przyjmie ją bo caly rok na to ciezko pracował...
Lee
Lee 26.06.2021, 10:44
A gdzie był Prezes Zarządu i Rada Nadzorcza do tej pory? Odejście lekarzy na emeryturę to nie nagła niespodzianka, nowych lekarzy trzeba było szukać o wiele wcześniej a nie dopiero, jak mleko rozlało się..poza tym trzeba było zaproponować konkurencyjne do innych szpitali stawki, takie czasy. Ale jak siedzi się zadowolonym i liczy, że jakoś to będzie..wyszło jak widzimy. Zarząd szpitala żenada.
L19C
L19C 26.06.2021, 09:46
To tylko w Zamościu jest taka bulwersująca sytuacja? , przecież to jakaś totalna kompromitacja. Niby najważniejsza jest dla aktualnej władzy poprawa wskaźników demograficznych naszego kraju, funkcjonują mniej lub bardziej skuteczne programy mające temu służyć. Jednocześnie w Zamościu dzieje się coś wręcz odwrotnego, dzieci zamiast maksymalnej poprawy opieki zdrowotnej muszą być przygotowane na wojaże po sąsiadujących powiatach. Kto zaspał, kto miał tak krótką, wyłącznie bieżącą perspektywę myślenia, że do tego doszło?, gdzie był organ nadzoru właścicielskiego?

Pozostałe