Zamość: Sztuka parkowania

  • 23.06.2021, 06:00
  • lew
Zamość: Sztuka parkowania
Nasz czytelnik ma pretensje do kierowcy bmw, który na jednym z zamojskich osiedli parkuje na chodniku. Suchej nikt nie zostawia też na interweniujących policjantach.

Do zdarzenia doszło 13 czerwca przy ul. Oboźnej w Zamościu. Według naszego czytelnika, kierowca bmw zaparkował na chodniku, nie zostawiając 1,5 m dla pieszych. „Wcześniej robił to wielokrotnie i będzie to nadal robił, bo zauważyłem, że zamojska policja nie karze i nie chce karać za pospolite wykroczenia związane ze złym parkowaniem” – napisał do nas.

ZOBACZ TAKŻE: MISTRZOWIE PARKOWANIA  - WIELKA GALERIA ZDJĘĆ

Skąd te wnioski? Mężczyzna przy użyciu miarki stolarskiej pokazał interweniującym mundurowym, że pojazd zostawia za mało miejsca. „Policjanci byli aroganccy i zadawali zbędne pytania (…), a powinni się zająć swoją robotą bez dyskusji, gdy zobaczyli, że zawiadomienie ma pokrycie w faktach” – wynika z przesłanej do nas wiadomości.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ktoś
Ktoś 24.06.2021, 07:48
Tak samo jest na Orzeszkowej koło poczty, stają i blokują chodnik, a jak się odezwiesz to odpowiadają że tylko na chwile, a parking obok wolny tylko przejść się nie chce, a osobom na wózkach jest źle przejechać jak stoi taki bałwan i blokuje chodnik!, jak już chcesz stawać na chodniku tylko na chwile żeby iść na ryneczek to śmiało nie krępuj się wjeżdżaj samochodem na ryneczek i też mów że tylko na chwile…..
(^_-)
(^_-) 23.06.2021, 22:39
Ciekawe gdzie parkuję nasz czytelnik.. Czyżby ktoś mu miejsce zajął?
LS19
LS19 23.06.2021, 22:19
Są niestety ludzie, którzy za nic mają obowiązujące przepisy, obowiązujące zasady życia społecznego a nawet zdrowy rozsądek.
1) Na ciągu pieszo - jezdnym od ul.Oboźnej w kierunku rzeki Łabuńki wyznaczona jest ścieżka rowerowa, z której korzysta sporo osób, jednak w godzinach wieczornych niektórzy bezmyślni kierowcy parkują tam swoje pojazdy na noc, stwarzając ewidentne zagrożenie dla rowerzystów.
2) Na uliczce dojazdowej od ulicy E. Orzeszkowej (wjazd przy Szkole Podstawowej nr 3) do parkingu usytuowanego pomiędzy blokami Orzeszkowej 38 oraz Piłsudskiego 35 na samym zakręcie popołudniami i nocami pomimo zakazu i oznakowania poziomego parkują sobie praktycznie każdego dnia ci sami kierowcy, zmuszając użytkowników dużego parkingu do jazdy po krawężnikach w warunkach zwiększonego ryzyka obtarcia pojazdu.
3) Od wjazdu z ul. Okrzei w wąską przecież ul. Wspólną aż do zjazdu na pierwszy parking, na całym odcinku po prawej stronie pomimo zakazującego tego znaku przez cały dzień parkują sobie pojazdy pracowników sąsiadującej firmy. Powoduje to kompletny brak widoczności dla wyjeżdżających z parkingu jak również dla wyjeżdżających ze Wspólnej na Okrzei.
To tylko pierwsze z brzegu przykłady utrudniania komuś życia dla własnej wygody, pytanie tylko, kto powinien takich rzeczy pilnować, na co dzień policja czy straż miejska?
Przecież można sobie wyobrazić, że organy do których kompetencji to należy cyklicznie a często przy okazji w ramach profilaktyki, sprawdzą przestrzeganie przepisów.
bmw wszystko wolno
bmw wszystko wolno 23.06.2021, 21:29
faktycznie czasem sie nie da tamtedy przejsc, podobnie pod wiezowcem na Orzeszkowej ciagle ktos staje autem na sciezce rowerowej
Em
Em 23.06.2021, 18:33
Na Śląskiej też stoi auto, niekoniecznie bmw, które notorycznie utrudnia ruch pieszym oraz kierowcom.
ja
ja 23.06.2021, 11:42
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu - głosi stare przysłowie.
Też Ją.
Też Ją. 23.06.2021, 14:13
Spróbój pojeździć tylko godzinę wózkiem inwalidzkim, zmienisz zdanie. T

Pozostałe