Rocznica bitwy pod Osuchami. Obchody 2021

  • 25.06.2021, 06:00
  • lew
cmentarz partyzancki w Osuchach Na cmentarzu partyzanckim złożone zostaną wieńce.
Przywołanie nazwisk poległych partyzantów, msza święta, apel poległych i złożenie wieńców na cmentarzu partyzanckim oraz inscenizacja historyczna. Tak będą wyglądały obchody 77. rocznicy bitwy partyzanckiej pod Osuchami.

Uroczystości poświęcone rocznicy największego starcia zbrojnego partyzantów AK i BCh z Niemcami rozpoczną się 27 czerwca o godz. 9.50 obok Domu Pamięci w Osuchach (gm. Łukowa). Podczas uroczystości zaplanowano wręczenie nagród finalistom Powiatowego Konkursu Wiedzy o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej. Po mszy świętej polowej , apelu poległych i złożeniu wieńców na cmentarzu partyzanckim zaplanowano inscenizację historyczną w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej WIR z Biłgoraja.

Bitwa pod Osuchami, do której doszło w dniach 25-26 czerwca 1944 r., była kulminacją niemieckiej akcji przeciwpartyzanckiej. Podczas nierównej walki poległo albo dostało się do niewoli i zostało rozstrzelanych ok. 400 polskich partyzantów.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe