Nowe rondo w Zamościu. Będzie bezpieczniej

  • 22.06.2021, 09:21
  • par
Nowe rondo w Zamościu. Będzie bezpieczniej U zbiegu ulic: Partyzantów, Odrodzenia i Orląt Lwowskich będzie bezkolizyjne rondo.
Od lipca do listopada kierowcy będą mieli kłopoty z przejazdem w okolicach skrzyżowania ulic: Partyzantów, Odrodzenia i Orląt Lwowskich. W ciągu kilku miesięcy powstanie tam bezkolizyjne rondo.

Skrzyżowanie ulic: Partyzantów, Odrodzenia i Orląt Lwowskich jest jednym z najbardziej niebezpiecznych w Zamościu. Często dochodzi tu do kolizji i wypadków. W lipcu Przedsiębiorstwo Robót Drogowych rozpocznie przebudowę tego skrzyżowania, w jego miejscu powstanie bezkolizyjne rondo. Wcześniej inwestycję tę zamierzano zrealizować dopiero w przyszłym roku. Ale miasto zmieniło plany.

 – Na przebudowę skrzyżowania i bezkolizyjne rondo pozyskaliśmy dofinansowanie zewnętrzne w wysokości 2,8 mln zł, przyznane z rezerwy budżetowej premiera. To zdecydowało, że postanowiliśmy przyspieszyć prace przy przebudowie tego skrzyżowania. Obecnie jest ono jednym z bardziej niebezpiecznych w mieście. Bardzo trudne do bezkolizyjnego pokonania. Zdarzyło się tam wiele wypadków drogowych, były to również wypadki śmiertelne. Mam nadzieję, że zmiana organizacji ruchu drogowego zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych w tej części Zamościa – tłumaczy Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Monika
Monika 29.06.2021, 22:04
Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika26
wc15
wc15 25.06.2021, 09:52
Szkoda tylko tej kasy która poszła na oba skrzyżowania, tam ktoś miął koncepcje a teraz postawiono na jeszcze lepsze rozwiązania
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.06.2021, 11:42
Kto widział nową stronę miasta? Moze niech dyrektorka od promocji wejdzie na stronę miasta Chełm, bez myślenia i skopiuje zakładkę Turystyka, Kultura, Sport. Za darmo podpowiadam. No chyba, że dla tej pani nie jest to ważne, ale powinno być ważne dla włodarzy miasta. Proszę się obudzić.
Juranda
Juranda 23.06.2021, 17:36
Jak to w Zamosciu, źle bo nic sie nie robi, są nowe inwestycje tez źle, prawdziwe polskie komentarze 😔
Najlepsze skrzyzowania są ze swiatlami, przynajmniej wtedy marny kierowca wie kiedy jechać
Edyta
Edyta 23.06.2021, 14:51
To fajnie ze bedzie rondo jak na zachodzie szybciej bedzie mozna przejechac, tylko zamiast zrobic jedna inwestyce od poczatku do konca i zaczynac nastepna to wszystko na hura i wszystko rozkopanie niedlugo tylko rower zostanie 🤣😉
 Kurier
Kurier 23.06.2021, 12:02
Rywalizacja z Biłgorajem. Hehe. ZAMOŚĆ na okrągło
 zamościanin
zamościanin 22.06.2021, 18:55
Kto twierdzi że ronda są bezpieczniejsze od sygnalizacji świetlnej jest w błędzie lub nie rozumie zasad bezpieczeństwa
klaps
klaps 22.06.2021, 12:21
Bzdura z tym bezpieczeństwem. Do dzisiaj widać co się dzieje na rondzie przy kurii. Ile tam było wypadków od zmiany organizacji ruchu? Kilkadziesiąt? Przedwczoraj o mały włos znów tam we mnie prawie wjechał auto. Zamość - miasto rond. Władza robi mieszkańców w kółeczko. Mam nadzieję, że już niedługo!!
bystryharnaś
bystryharnaś 23.06.2021, 07:07
Zamość miasto rond? Cały świat zbzikował na rondach.
Gościnne
Gościnne 22.06.2021, 11:37
Niech nasz prezydent jedno skończy a nie tak robi bałagan wszystko w remontach wokół starowki i żadnego koncs nie widać jak to ma być normalne
Meyle
Meyle 22.06.2021, 17:09
To i tak pikuś niedługo zacznie się remont DK nr 74 czyli Szczebrzeskiej, Dzieci Zamojszczyzny oraz Al. 1 Maja. Zamkną kilka mostów m.in na Sadowej i Okrzei wtedy to będzie armagedon i tak przez 3 lata do końca 2023 roku.

Pozostałe