Tomaszów górą, Tereszpol na końcu

  • 22.06.2021, 05:42
  • ak
Narodowy program szczepień Fot. SP ZOZ/Hrubieszów Szczepienia przeciwko COVID-19 wykonują nie tylko małe przychodnie, ale również punkty szczepień powszechnych, jak np. ten, który już pod koniec kwietnia w Hrubieszowie powstał na bazie Zespołu Szkół nr 4.
W których miastach i gminach zaszczepiło się najwięcej osób? Gdzie zabezpieczonych przed COVID-19 jest najmniej?

Procentowo najwięcej w pełni zaszczepionych mieszkańców ma Tomaszów Lubelski. Na drugim miejscu jest Zamość, później Hrubieszów, a za nim gm. Jarczów i Biłgoraj. Najgorzej zaś wygląda pod tym względem wygląda sytuacja w gminie Tereszpol, słabiutko jest również w gminach Goraj i Aleksandrów.

Dostęp do tych danych mamy dzięki specjalnej wyszukiwarce uruchomione przez Ministerstwo Zdrowia. Wystarczy wejść na stronę internetową www.gov.pl/szczepienia-gmin, zaznaczyć interesujące nas powiaty czy miejscowości i sprawdzić. Dane są aktualizowane codziennie o godz. 13.

Nie więcej niż co trzeci

Z zestawienia opublikowanego w niedzielę wynika, że póki co, najsilniej zabezpieczeni przeciwko COVID-19 są mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego. Na 18 tys. 783 osoby po pierwszej dawce jest tam 8046 mieszkańców, a w pełni zaszczepionych zostało 6168 osób, czyli 32,8 procenta. 

Więcej szczegółów o poziomie zaszczepienia w innych gminach w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe