Hrubieszów: Szpital przywrócił odwiedziny pacjentów

  • 21.06.2021, 08:53
  • ak
Hrubieszów: Szpital przywrócił odwiedziny pacjentów Fot. pixabay.com
Jest wiele rygorów, które należy spełnić, ale można już odwiedzać pacjentów szpitala w Hrubieszowie. Taką decyzję dyrekcja placówki podjęła pod koniec zeszłego tygodnia.

Odwiedziny osób hospitalizowanych są możliwe codziennie, ale wyłącznie w godz. 13-18. Całą dobę przy dzieciach mogą być jedynie rodzice. Do jednego pacjenta może przyjść jednocześnie tylko jedna osoba i nie na dłużej niż 15 minut. A wejść do chorych na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii czy do sal intensywnego nadzoru albo pooperacyjnych, należy uzyskać zgodę kierownika bądź lekarza dyżurnego.

Oczywiście nie może do szpitala wchodzić nikt z objawami infekcji. Jasne powinno być dla wszystkich również to, że należy pamiętać o zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji rąk przed i po wizycie. 

Podczas odwiedzin pacjentów zakazane jest też siadanie na ich łóżkach, a także wieszania czegokolwiek na stojakach. Nie można też przebywać w innych pomieszczeniach niż sala osoby, której składa się wizytę.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tak
Tak 01.07.2021, 09:11
Z starostwo 1,5 mln dopłaciło do nieprawidłowości w szpitalu i cisza.

Pozostałe