Zamość: Skazani na pracę. Więźniowie zatrudnieni w zakładach mięsnych

  • 21.06.2021, 07:00
  • ak
praca dla więźnia Fot. kpt. Jarosław Małecki/ZK Zamość Dyrektor Zakładu Karnego w Zamościu, ppłk Jacek Zwierzchowski podpisał kolejną umowę o odpłatnym zatrudnieniu skazanych z Zakładem Mięsnym Wasąg, który reprezentował jeden z współwłaścicieli spółki Pan Maciej Wasąg.
Dokładnie 20 mężczyzn odsiadujących wyroki w Zakładzie Karnym w Zamościu znajdzie zatrudnienie w Zakładach Mięsnych. Umowę w tej sprawie dyrektor więzienia ppłk Jacek Zwierzchowski podpisał z współwłaścicielem firmy Maciejem Wasągiem.

Ta praca będzie odpłatna. Ma stać się jednym z ważniejszych elementów resocjalizacji więźniów.

– Zatrudnienie jest jedną z najważniejszych form oddziaływania na osoby pozbawione wolności, która umożliwia osiągnięcie pożądanych efektów ekonomicznych i korzyści społecznych, jak również sprzyja kształtowaniu w skazanych społecznie pożądanych postaw – podkreśla kpt. Jarosław Małecki z ZK w Zamościu.

Dodaje, że pracując odpłatnie skazany poniesie po części koszt utrzymania, jaki ponosi Skarb Państwa, podczas jego pobytu w więzieniu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 21.06.2021, 09:13
Zatrudnić do sprzątania ulic strzyżenia trawników a nie do zakładu mięsnego na żrą się za darmo i co będzie im źle

Pozostałe