Uderzają w przemytniczy biznes. Straż Graniczna przejęła papierosy warte ok. 200 tys. zł

  • 08.03.2017, 14:15
  • ak
Uderzają w przemytniczy biznes. Straż Graniczna przejęła papierosy warte ok. 200 tys. zł NOSG
Funkcjonariusze NOSG ruszyli w teren i w ciągu doby zarekwirowali pochodzące z przemytu papierosy wartości prawie 200 tys. zł. Konfiskowali kontrabandę w kilku powiatach.

W powiecie zamojskim funkcjonariusze z zamojskiej grupy zamiejscowej Placówki Straży Granicznej w Lublinie skontrolowali dwa samochody, w których wieziono nielegalny towar. jednym z nich kierował 65-letni Polak ze Śląska, drugim 29-letni Ukrainiec spod Lwowa. Mundurowi przejęli papierosy bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości rynkowej ponad 100 tys. zł. Obaj skontrolowani mężczyźni potulnie przyznali, że chcieli handlować kontrabandą w głębi kraju.

Do kolejnego zatrzymania nielegalnych papierosów doszło w trakcie kontroli drogowej w Krynicach (powiat tomaszowski). Tym razem pogranicznicy z Hrebennego zatrzymali renaulta , którym podróżował 32-letni obywatel Ukrainy. Strażnicy graniczni znaleźli w bagażniku pojazdu papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 70 tys. zł. Również w tym przypadku, zatrzymane papierosy były wcześniej skupowane i docelowo miały trafić do centrum kraju.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe