Tomaszów Lubelski: Policjanci w Dwójce. Egzaminowali uczniów

  • 17.06.2021, 14:03
  • ak
Tomaszów Lubelski: Policjanci w Dwójce. Egzaminowali uczniów Fot. KPP Tomaszów Lubelski Uczniowie SP nr 2 w Tomaszowie Lubelskim podczas egzaminu na kartę rowerową.
Prawie 100 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim właśnie zdobyło karty rowerowe. Mają je, bo pomyślnie przeszli przez teoretyczne, a także praktyczne egzaminy, które odbyły się pod nadzorem policjantów w miejscowej komendy.

Egzamin na kartę rowerową składa się z dwóch części: teoretycznej ze znajomości przepisów ruchu drogowego i praktycznej jazdy na dwóch kółkach z zastosowaniem się do przepisów.

Uczniów egzaminowali eksperci, czyli funkcjonariusze tomaszowskiej drogówki.

– Mundurowi zwracali uwagę, czy egzaminowani uczniowie stosują się do znaków drogowych umieszczonych na torze przeszkód oraz czy stosują zasadę wzajemnej życzliwości wobec innych uczestników ruchu. Solidne przygotowanie praktyczne i teoretyczne przyczyniło się do pozytywnie zdanego egzaminu przez wszystkich egzaminowanych – podsumowuje st. sierż. Małgorzata Pawłowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Policjantka przypomina, że karta rowerowa uprawnia nie tylko do jazdy na rowerze, ale także od 20 maja 2021 roku do jazdy na hulajnodze elektrycznej oraz urządzeniu transportu osobistego (np. deskorolka elektryczna, urządzenie samobalansujące).

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe