Policjanci na pogadankach rozmawiają i ostrzegają

  • 18.06.2021, 08:00
  • ak
pogadanka prewencyjna Fot. KPP Tomaszów Lubelski Spotkanie z seniorami w Tomaszowie Lubelskim
Dzielnicowa z Suśca spotkała się z uczniami szkoły w Majdanie Sopockim, a jej kolega po fachu z Tomaszowa udał się na wizytę do seniorów. I policjantka i policjant edukowali swoich rozmówców i ostrzegali przed różnego rodzaju zagrożeniami.

Do szkoły wybrała się aspirant Ewelina Obdyrko, a towarzyszyła jej aspirant Wioletta Myszczyńska. Rozmawiały z uczniami o wakacjach. Przypominały zasady bezpiecznego, letniego wypoczynku. Na ręce dyrekcji szkoły przekazały ulotki związane z Europejskim Dniem Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

Dzielnicowy aspirant Patryk Nowak razem z asp. Myszczyńską odwiedzili członków Klubu Seniora w Tomaszowie Lubelskim. Zwracali uwagę głównie na to, jak nie paść ofiarą oszustwa czy kradzieży. Wyjaśnili, jak działają oszuści, jakie historie opowiadają, aby zmylić czujność ofiary. Podpowiadali także, jak zachować się w sytuacji, gdy pojawi się taka osoba. W celu usystematyzowania wiedzy, policjanci rozdali seniorom ulotki kampanii „Oszustom STOP!”.

– Ponadto podczas spotkania omówiono korzyści płynące z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która stanowi wsparcie policji na rzecz diagnozowania i zwalczania istniejących zagrożeń. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani jak w prosty sposób nanieść na mapie miejsca, w których występują potencjalne zagrożenia na terenie powiatu tomaszowskiego – podsumowuje st. sierż. Małgorzata Pawłowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe