Zamość: Awanturnicy w restauracji. Obrazili pracownicę, pobili klientów

  • 16.06.2021, 16:00
  • ak
restauracja zamość Fot. pixabay.com Do zdarzenia doszło we wtorek w nocy w jednej z zamojskich restauracji.
Weszli do restauracji w momencie, gdy była już zamykana. Na prośbę personelu o opuszczenie ogródka, zareagowali agresją. Zwyzywali jedną z pracownic, a młodzieńców, którzy stanęli w jej obronie, pobili.

Działo się to we wtorek w nocy w Zamościu. Do komendy zatelefonowała kobieta i powiedziała, że dwóch klientów restauracji agresją zareagowało na prośbę o opuszczenie ogródka. Była już po prostu pora zamknięcia. Dwóm mężczyznom się to bardzo nie spodobało. Zaczęli rzucać pod adresem pracownicy wulgaryzmy. W jej obronie stanęło dwóch innych klientów i im się również oberwało. Agresywni goście od słów przeszli do czynów i pobili młodych ludzi. Później uciekli.

Powiadomieni o zajściu policjanci zaczęli szukać napastników. Szybko ich znaleźli i zatrzymali na pobliskim osiedlu. Dwaj mieszkańcy Zamościa, obaj w wieku 37 lat noc spędzili w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszeli zarzuty pobicia dwóch 19-latków.

Za pobicie kodeks karny przewiduje 3 lata więzienia.  Tych zamościan może czekać kara surowsza.

– Bo ich czyn uznano za chuligański. A przepisy prawa dla chuliganów przewiduje surowszą karę - wyższy wymiar kary pozbawienia wolności, orzeczenie nawiązki na rzecz pokrzywdzonego, obowiązek naprawienia szkody lub też zadośćuczynienie za doznaną krzywdę – przypomina Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Parasol j. @
Parasol j. @ 16.06.2021, 19:35
Trochi kultury by się przydało może...

Pozostałe