Bóbr wdarł się na podwórko i ... atakował krowy

  • 15.06.2021, 15:00
  • ak
bóbr Fot. KP PSP Tomaszów Lubelski Po zamknięciu w klatce bóbr "awanturował się" już mniej
Zwierz nie jest potężny, ale szkód może wyrządzić co niemiara. Na dodatek był agresywny. Nie można więc było czekać i należało błyskawicznie interweniować. Strażacy dotarli na miejsce i schwytali bobra.

Był poniedziałek, 14 czerwca, tuż przed godz. 15, gdy dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim odebrał telefon z informacją, że na prywatnym podwórku w Żernikach (gm. Ulhówek) grasuje bóbr. Zwierzę podobno zachowywało się agresywnie, atakując znajdujące się w pobliżu krowy.

Nie było wyjścia, należało działać. Na miejsce ruszyli zawodowi strażacy z Tomaszowskiej JRG. Zabezpieczyli teren, wypłoszyli bobra z kryjówki, a później schwytali i zamknęli go w klatce. Niedługo po tym zwierzak trafił na obserwację do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tomaszowie Lubelskim. Należało się bowiem upewnić, czy przypadkiem nie jest wściekły.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe