Pracownicy PGE chętnie dzielą się krwią

  • 17.06.2021, 08:02
  • Materiał nadesłany
Pracownicy PGE chętnie dzielą się krwią Fot. pixabay.com
W poniedziałek, 14 w Światowym Dniu Krwiodawstwa w PGE Dystrybucja ruszyła wiosenna akcja poboru krwi. Chętnych do podzielenia się nią w tej spółce nie brakuje.

Podczas ostatniej zimowo-wiosennej akcji, dedykowanej chorym na Covid-19, krew i osocze oddało 65 osób, co łącznie dało 38 l krwi i osocza. Zdecydowaną większość krwiodawców stanowili panowie, ale były też 4 panie. Pracownicy w ciągu 3 miesięcy oddawali krew kilkukrotnie, rekordzista z Rzeszowa w czasie akcji oddał osocze aż sześć razy.

Obecna akcja będzie trwała od 14 czerwca do końca wakacji. Ze względu na duży obszar działania spółki, krew i osocze pracownicy PGE Dystrybucja mogą oddawać w dowolnym czasie i dowolniej stacji krwiodawstwa.

Liczymy, że jak zwykle pracownicy nie zawiodą i zechcę pomóc bezinteresownie drugiemu człowiekowi.

 

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe