Policja w szkole w Miączynie. Rozmawiali o wakacjach

  • 16.06.2021, 09:00
  • ak
Policja w szkole w Miączynie. Rozmawiali o wakacjach Fot. KMP Zamość Do Miączyna wybrał się st. asp. Dariusz Kuropatnicki.
Wakacje już niebawem. Będzie dużo wolnego czasu. Dobrze, by minął dzieciom i młodzieży jak najbezpieczniej. O tym właśnie zamojscy policjanci rozmawiali podczas wizyty w szkole w Miączynie z tamtejszymi uczniami.

Do Miączyna wybrał się st. asp. Dariusz Kuropatnicki. Podczas pogadanki przypomniał podstawowe  zasady zachowania w domu, na podwórku i na drodze. Mówił również o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wakacyjnego odpoczynku nad wodą.

– Słuchacze dowiedzieli się też, co zrobić, gdy zgubią się w obcym miejscu. Nie zabrakło także rad dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu i sprawdzenia wiedzy uczniów dotyczącej numerów alarmowych oraz zasad prawidłowego wzywania pomocy. Starsi uczniowie poznali przepisy mówiące o odpowiedzialności karnej nieletnich oraz o zagrożeniach płynących z zażywania substancji zabronionych – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe