Historia piłki nożnej: Tak trudno było się rozstać

  • 17.06.2021, 08:00
  • Marek Sztochel
Historia piłki nożnej: Tak trudno było się rozstać Marek Kłosek (drugi od lewej) przed swoim pożegnalnym, ale jak się później okazało – nie ostatnim ligowym meczem w barwach Łady Biłgoraj.
Marek Kłosek oficjalnie zakończył długoletnią piłkarską karierę w kwietniu 1977 r. Przed meczem Łady Biłgoraj z Tomasovią II otrzymał z tej okazji puchary, dyplomy, nagrody i kwiaty. Ale długo nie wytrzymał bez piłki nożnej. Grał jeszcze w Ładzie przez prawie sześć lat.

W 1979 r. Łada Biłgoraj została zdegradowana z klasy międzyokręgowej i po raz pierwszy w historii przyszło jej rywalizować w lidze tylko z zespołami z woj. zamojskiego. Nigdy wcześniej zespół piłkarski z Biłgoraja nie był tak nisko notowany w ligowej hierarchii. Drużynę w klasie wojewódzkiej A prowadził Edmund Świtka z Włodawy. Ładzie przyszło rywalizować z drużynami, o których istnieniu dziś pamiętają zapewne tylko nieliczni kibice – m.in. z LZS Gozdów (drużyna oparta na piłkarzach wycofanego z rozgrywek Kryształu Werbkowice) i Podgórzem Majdan Górny. Rozpoczęła się wówczas wymiana pokoleń w biłgorajskim zespole. Trener Świtka stawiał na młodzież. Jednym z debiutantów był wtedy Marian Kuceł. W piątej kolejce, w wygranym na wyjeździe 3:1 meczu z Palmą Bodaczów ten 17-letni wówczas piłkarz zagrał tak dobrze, że już na stałe zadomowił się w podstawowej jedenastce. Grał na pozycji środkowego obrońcy aż do 1990 r. W latach 1983-1985, w okresie służby wojskowej, reprezentował Gwardię Chełm.

Więcej przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Marek Sztochel

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe