Werbkowice: Referendum tuż-tuż

  • 17.06.2021, 07:12
  • par
Werbkowice: Referendum tuż-tuż Agnieszka Skubis-Rafalska
W najbliższą niedzielę 20 czerwca mieszkańcy gm. Werbkowice zdecydują, czy wójt tej gminy Agnieszka Skubis-Rafalska zostanie odwołana ze stanowiska przed upływem kadencji.

Na początku czerwca komisarz wyborczy w Zamościu wydał postanowienie, w którym na 20 czerwca wyznaczył termin  referendum w sprawie odwołania wójta gminy Werbkowice Agnieszki Skubis-Rafalskiej.

Domaga się tego 22-osobowa grupa inicjatywna. Inicjatorzy referendum zarzucają wójtowi między innymi: wzrost podatków i opłat lokalnych, brak pomocy rolnikom poszkodowanym przez klęski żywiołowe, zamknięcie oddziału przedszkolnego przy szkole w Sahryniu i zamiar likwidacji tamtejszej szkoły. Twierdzą, że wójt źle zarządza urzędem gminy. Przypominają o konflikcie z byłym sekretarzem gminy i zwolnieniu go z pracy. Inicjatorzy referendum wymieniają także destabilizację pracy urzędu, braki kadrowe w gminie, nieterminowe załatwianie spraw i niegospodarność. Wójt Skubis-Rafalska zapewnia, że wszystkie te zarzuty są bezzasadne.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anulka
Anulka 21.06.2021, 10:59
A gdzie mozna przeczytać oprzebiegu i wynikach referendum?
X
X 20.06.2021, 21:57
No to teraz nich się mają na bacznosci ci co chdzili na to referendum listy beda w gmninie szczegolnie niektore panie nauczycielki
komisarz
komisarz 20.06.2021, 21:20
PANI WOJT ZOSTAJE!
Anka
Anka 21.06.2021, 00:32
A jakie są wyniki wczorajszego referendum?
Basieńka
Basieńka 21.06.2021, 15:21
Suweren rozsądny, pomimo prób agitki prowadzonej przez niektórych "protestantów" nawet podobno w dniu wyborów, "tłumnie" posłuchał "marsjan. Na referendum wylądowało "aż 1737 osoby, spośród 7704 uprawnionych., tj. 22,5%.
Ciekawe kto zapłacił za urojenia tych "organizatorów"?
A może sami za to zapłacą?
Wtedy te pieniądze możnaby przeznaczyć na zapomogi dla najbardziej potrzebujacych w naszej gminie?
Hahaha
Hahaha 21.06.2021, 16:20
Czyli na referendum nie poszło nawet tyle osób ile głosów otrzymał konkurent Pani Agnieszki Skubis-Rafalskiej-1898.
Covid-19
Covid-19 21.06.2021, 17:28
Konkurent jest cienki jak Paul Silwer.
Dawajcie
Dawajcie 19.06.2021, 05:56
SBeki ZSLu namawiajcie by komuna wróciła do Werbkowic ciemnota ulegnie.
Komuniści
Komuniści 20.06.2021, 09:26
Socjaliści dziś wasze święto.
Rafi
Rafi 18.06.2021, 22:27
hahahaha idź kobieto do Zagajnika spać. Wiesz ile nam imprez rowaliła? Ilu ludzi wołających o pomoc zignorowała? przejrzyj na oczy!
Ja
Ja 18.06.2021, 20:02
Kazdy rosadny i myślacy mieszkaniec naszej gminy jest z Pania Wojt i wyraza sprzeciw nieprwdziwym zarzutom poskomunistycznej bandy
Jola
Jola 18.06.2021, 19:27
Do 20 już tak blisko! Daj Panie Boże nam poczuć co to znaczy wolna gmina bez wstydu. Niech wyjdzie to referendum!
Ania
Ania 18.06.2021, 13:21
Nie potrafi odejść z godnością. Te wszystkie obraźliwe komentarze to dowód na to, jaki to człowiek. Agnieszka liczyliśmy na ciebie, a ty nas ośmieszyłas
Werb
Werb 18.06.2021, 12:41
Bez kitu🤣Wariat🤣 to pseudonim 😁
Tęsknota
Tęsknota 18.06.2021, 07:24
Za komuną wyżera mózgi referendalne ZSLu nadzór SBeków Bratkowskiego,Barczuka,Bodaka,Bożka z tylnego siedzenia po cichu, a pachołki TW działają, podjudzają odbudowują struktury tajnej władzy.Ciemny ludu otwórz oczy.
Lud
Lud 18.06.2021, 16:27
I nic sie do tej pory nie zmienilo a nawet więcej, oszuści ,kłamcy dalej,sieją obłudę, ze chcą lepiej dla obywateli, a sami dostają ,stanowiska po lini partyjnej, a w zamian oszukują, ludzi ze będzie prywatyzacja szpitala, policja pod cukrownią itp
Lud2
Lud2 18.06.2021, 16:35
Patryjność zawsze była i jest. Rafalska przyprowadziłą do urzędu kilka cudów co okazały się niewypałami i kazała zatrudniać swoich znajomych. Więc nie ma co jej wybielać. Dała d... tyle w temacie.
Marek
Marek 18.06.2021, 06:12
Agnieszka nie potrafi grać czysto. Durne sprawy sądowe, które nieustająco przegrywa, ściąganie plakatów, te dwie syczące wiejskie baby. A czy to nie można było zrobić czegoś z kulturą? Krzykiem i zastaszaniem niczego nie zdobędziesz- zwłaszcza poparcia ludzi. Bezczelność to nie przebojowość, a tupet to nie błyskotliwość. Życzę ci sąsiadko rozumu. Usiądź i zapłacz nad sobą. Zobacz coś ty zrobiła z tą gminą. Aż tak cię zaślepiła władza? czy pieniądze? Nie nadajesz się do pracy z ludźmi. Sprawdź, może masz jakieś inne talenty, może ogródki projektuj? Ludzi nienawidzisz, nie potrafisz z nimi współpracować- bo nikogo nie słuchasz. Może jakaś terapia? Pomyśl!
Tez sasiad
Tez sasiad 18.06.2021, 07:27
Co zazyłeś ze masz taki odlot?
Od takich
Od takich 18.06.2021, 06:49
Sąsiadów chroń mnie panie Boże, bo z wrogami sobie poradzę. Widzę, że twoja terapia wypadła negatywnie.
Wtf
Wtf 18.06.2021, 12:39
No i widać jaki to poziom zwolenników Agnieszki... Żal
Jak
Jak 18.06.2021, 08:38
Sąsiedzi .uje to się sadzi tuje.
Www
Www 18.06.2021, 12:36
Moja sąsiadka to ***, masz rację 🤣
Raczej
Raczej 19.06.2021, 08:07
Sąsiad.
Wójt została
Wójt została 21.06.2021, 10:27
Będziesz sąsiad obsadzony tujami.
A
A 18.06.2021, 05:14
Ożóg ręce zaciera pracujta dla niego, tylko cicho czycha.
Sahryn
Sahryn 17.06.2021, 22:12
A w Sahryniu kobita co mieszka na przeciwko starej świetlicy zrywa wam plakaty, wiecie o tym?
jasne
jasne 17.06.2021, 22:47
naprawdę chcesz zeby podac twoje namiary?
jasne
jasne 17.06.2021, 22:21
czy masz dowody?jak nie to jest oskarzenie bezpodstawne odpowiedzialnosc karna
Sahryn
Sahryn 17.06.2021, 22:27
Uderz w stół...
Wszyscy u nas na wsi wiedzą kto zrywa, więc wyjdź jeszcze raz zrobi się piękna fotę.
Sahryn
Sahryn 17.06.2021, 22:10
ZARZUTY SĄ BEZPODSTAWNE PEWNIE ZE TAK JAK SIE JE PRZECZYTA WIDAC ZE NIAMA ZADNYCH PODSTAW MERYTORYCZNYCH OPROCZ CHECI PRZEJECIA WŁADZY PRZEZ INNYCH KTORZY JUZ BYLI I NIC DOBREGO DLA GMNY Z TEGO NIE BYŁO I JAK BEDZIE PANI WOJT ODWOŁANA NIC DOBTEGO GMINE NIE CZEKA!NIE BADZ GŁUPI ZOSTAN W DOMU!
mieszkaniec
mieszkaniec 17.06.2021, 16:20
w końcu!
ZSL
ZSL 18.06.2021, 08:40
Koniec początku.
Mieszkaniec werbkowic
Mieszkaniec werbkowic 17.06.2021, 15:43
Pamiętajcie że pozbywając się tej kobiety pozbawwamy się zarazy jaką jest PIS
Zamienimy
Zamienimy 18.06.2021, 04:32
Na tęczową zarazę ZSL.
Nauczyciel
Nauczyciel 17.06.2021, 14:32
Twój koniec już blisko podła kobieto!
Edward
Edward 17.06.2021, 15:44
Nie zapluj się, bo cię własny jad zabije.
Observer
Observer 17.06.2021, 14:30
Pamiętajcie ona jest dumna, że należy do PiS!
Ref
Ref 17.06.2021, 14:27
Jeszcze takich wrednych ludzi jak zwolenników Rafalskiej to nie widziałem. Ale jaki pan taki kram. Dzięki Bogu to tylko garstka uciśnionych umysłowo.
POtwierdzam
POtwierdzam 18.06.2021, 05:11
100 na 100%
Odwołanie
Odwołanie 17.06.2021, 08:47
Starosty tuż-tuż.
Józio Prehoryłe
Józio Prehoryłe 17.06.2021, 10:29
Cicho tam, bo zaraz będziemy szturmować Zamość!

Pozostałe