Rachanie: Pomóżmy Łukaszowi

  • 15.06.2021, 10:00
  • Wioletta Dudek
Łukasz Konopka Łukasz Konopka ma usuniętego guza, ale nie w całości. Rada zniszczyć może kosztowna terapia NanoTherm.
Łukasz Konopka ma niespełna 29 lat. Kochającą żonę i trójkę małych dzieci. Kilka miesięcy temu okazało się, że będzie musiał zmierzyć się z glejakiem, który jest już w najbardziej zaawansowanym stadium. Łukasz przeszedł operację, ale szansą dla niego jest dopiero terapia NanoTherm. Kosztuje ok. 190 tys. zł.

Do niedawna Agata i Łukasz Konopkowie wiedli normalne, spokojne życie. Są kochającym się małżeństwem, rodzicami trójki dzieci – dwóch córek (jedna ma rok, druga 4 latka) i synka, który na świat przyszedł w kwietniu. W lutym Łukasz dowiedział się, że ma guza mózgu – glejaka wielopostaciowego w ostatnim IV stopniu zaawansowania.

Guz może odrosnąć 

Lekarze niemal natychmiast skierowali Łukasza na operację. Guza wycięto, ale okazało się, że nie można go usunąć w całości. Poza tym guz może odrosnąć w każdej chwili.

Szansą na pokonanie choroby jest nierefundowana terapia NanoTherm. To innowacyjna metoda leczenia guzów mózgu, które trudno wyciąć. Polega na wprowadzeniu bezpośrednio do takiego guza roztworu, zawierającego nanocząsteczki tlenku żelaza. Następnie, za pomocą urządzenia wykorzystującego zmienne pole magnetyczne, cząsteczki się podgrzewa, a one niszczą komórki rakowe, nie uszkadzając zdrowych struktur mózgu.

– Mąż przebywa jeszcze w szpitalu. Po 6 tygodniach radio- i chemioterapii jest bardzo osłabiony, ale za kilka dni powinien wrócić do domu. Nie wiemy na ile rak się uspokoi. Może odrosnąć w każdej chwili, dlatego musimy być gotowi, czyli mieć pieniądze na terapię. Lekarze szansy na całkowite wyleczenie mu nie dają... Jedynie terapia NanoTherm może mu dać kilka lat życia... Potrzebujemy go, dzieci... – mówi Agata Konopka.

(...)

Wpłać cokolwiek

Zbiórki na leczenie Łukasza Konopki prowadzone są na portalu zrzutka.pl („Dla męża na walkę z glejakiem”). Link do niej znajdziecie m.in. na naszej stronie internetowej i naszym profilu na Facebooku. Również na stronie www.skarbonka.alivia.org.pl.

Kolejną prowadzi Parasol Roztocza. Darowiznę można przekazać na konto bankowe: 16 1750 1107 0000 0000 2793 6989 z dopiskiem "Łukasz Konopka".

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe