Gm. Zamość: 18-latek zdewastował szkołę w Zawadzie

  • 15.06.2021, 09:35
  • ak
Gm. Zamość: 18-latek zdewastował szkołę w Zawadzie Fot. szkolazawada.pl Budynek szkoły w Zawadzie
Zniszczył parapety, uszkodził kratki wentylacyjne i elewację. Odpowie za to. Zamojscy kryminalni ustalili, że to 18-latek z gminy Zamość jest sprawcą dewastacji szkoły w Zawadzie.

Zgłoszenie o licznych uszkodzeniach szkoła złożyła w zamojskiej komendzie pod koniec maja. Dzisiaj policja informuje, że ma już sprawcę. To 18-letni mieszkaniec gminy Zamość.

Funkcjonariusze ustalili, że młody człowiek uszkodził 16 blaszanych parapetów zewnętrznych, powyrywał kratki wentylacyjne oraz podrapał elewację szkoły. On też zniszczył rynny. Straty jakie spowodował, sięgnęły 5 tys. zł.

Młodzieniec usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Tłumaczył, że aktu wandalizmu dopuścił się, gdy był pijany. Teraz czeka go rozprawa w sądzie i kara. Zgodnie z kodeksem za zniszczenie cudzej rzeczy grozi do 5 lat więzienia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pewnie typowy nieuk
pewnie typowy nieuk 15.06.2021, 18:32
pewnie nie zdał jakiejs klasówki :D

Pozostałe