Zamość: Stracili przez pandemię. Miejska pomoc dla przedsiębiorców

  • 15.06.2021, 12:56
  • par
Zamość: Stracili przez pandemię. Miejska pomoc dla przedsiębiorców
Przedsiębiorcy, których sytuacja finansowa uległa znaczącemu pogorszeniu z powodu epidemii COVID-19 mogą skorzystać ze zwolnień z podatku od nieruchomości. Taką ulgę wprowadziły władze Zamościa.

Ze zwolnień z podatku od nieruchomości mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą w Zamościu i są płatnikami tego podatku, a finansowa płynność w ich firmach pogorszyła się w związku z negatywnymi konsekwencjami ekonomicznymi wywołanymi epidemią COVID-19.

CZYTAJ TAKŻE: W BIŁGORAJU MNIEJ ZAPŁACĄ ZA ALKOHOL

Ulgi dotyczą różnych rodzajów działalności: hotelarstwa, usług krótkotrwałego zakwaterowania, restauratorstwa i gastronomii, turystyki, rekreacji i rozrywki, prania i czyszczenia wyrobów włókienniczych, usług fotograficznych, nagrań wideo oraz świadczenia usług służących poprawie kondycji fizycznej. Zwolnienia obejmą należności podatkowe za grunty, budynki oraz budowle związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. 

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe