Gm. Radecznica: Świetlica w Dzielcach jak marzenie

  • 18.06.2021, 06:06
  • wd
świetlica wiejska w Dzielcach Otwarcie świetlicy po remoncie.
Mieszkańcy całej gminy korzystają z wyremontowanej i oddanej niedawno do użytku świetlicy.

Przez długie lata służyła mieszkańcom Dzielc, aż w końcu potrzebowała generalnego remontu. W końcu się go doczekała. To wciąż ten sam budynek, ale wygląda zupełnie inaczej. Pięknie i nowocześnie. 

Mieszkańcy Dzielc świetlicę wybudowali w czynie społecznym 60 lat temu. Organizowano tam potańcówki, wesela, dożynki. W świetlicy była kiedyś także szkoła i... kino!

Szkoła zajmowała połowę budynku na parterze, były tam dwie sale dla klas 1-4.

 – Uczyliśmy się w klasach łączonych, co nie było wcale wygodne, ale lepiej tak niż wcale. Na górze było mieszkanie dla nauczycieli. Ze 30 lat mieszkała w nim nauczycielka Teresa Bizior, z domu Hałasa, która pochodziła z Klemensowa. W drugiej części świetlicy było kino. I to prawdziwe, jedno jedyne w gminie. Mieliśmy ekran na ścianie – wspomina Helena Odrzywolska, sołtys Dzielc. 

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe