Wybory do rad w Aleksandrowie, Józefowie, Szczebrzeszynie

  • 18.06.2021, 06:00
  • lew
wybory samorządowe Fot. Archiwum KT Wybory uzupełniające odbędą się w kilku gminach
W niedzielę (20 czerwca) odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy Aleksandrów i Rady Miejskiej w Szczebrzeszynie. Radną Józefowa zostanie bez głosowania Marta Ostasz.

W Aleksandrowie z mandatu zrezygnował radny Stanisław Swacha, dlatego wojewoda lubelski na 20 czerwca zarządził wybory uzupełniające w okręgu nr 1. O mandat radnego powalczą 50-letni Waldemar Skóra (KWW Józefa Białego) i 58-letni Feliks Kowalczuk (KWW Feliksa Kowalczuka). Głosować będzie można w godz. 7-21 w Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie.

Podobnie sytuacja wygląda w Szczebrzeszynie. Wybory uzupełniające w okręgu nr 5 zarządzono po tym, jak z mandatu zrezygnował 35-letni Rafał Kowalik. Były radny postanowił jednak znowu kandydować do rady z KWW Rafała Kowalika. Jego kontrkandydatem będzie 20 czerwca 36-letni Daniel Kołodziejczyk (KWW Zgoda Buduje – Daniel Bartłomiej Kołodziejczyk). Głosowanie odbywać się będzie w Zespole Szkół nr 2 im. dra Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie.

Wiadomo, że 55-letnia Marta Ostasz (KWW Józefowska Inicjatywa Samorządowa) uzupełni skład Rady Miejskiej w Józefowie. Mandat po zmarłym Alfredzie Kudełce w okręgu nr 6 zostanie obsadzony bez głosowania, ponieważ Marta Ostasz była jedyną kandydatką zgłoszoną w zarządzonych na 11 lipca wyborach uzupełniających.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe