Hrubieszów: Szpital dba o najmłodszych pacjentów

  • 15.06.2021, 08:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Szpital dba o najmłodszych pacjentów Bogaty zestaw zabawek dla najmłodszych pacjentów podarował jeden z lokalnych przedsiębiorców.
Na początku czerwca zakończono gruntowny remont oddziału dziecięcego w szpitalu powiatowym w Hrubieszowie. Zmodernizowano tam niemal wszystko. Obecnie spełnia on wszelkie wymogi unijne.

Oddział dziecięcy w hrubieszowskim szpitalu dysponuje 20 łóżkami. Wszystkie niedawno wymieniono. Nowe podarowała  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po przebudowie na oddziale są 4 sale dla niemowląt, 3 sale dla dzieci starszych i sala do intensywnego nadzoru medycznego. Oddział wyposażony jest w profesjonalny sprzęt do ratowania życia, a także w urządzenia umożliwiające ciągłe monitorowanie życiowych funkcji najmłodszych pacjentów.

CZYTAJ TAKŻE: W ZAMOŚCIU NIE MA KTO LECZYĆ DZIECI. ZAMYKAJĄ PEDIATRIĘ

 – Obecnie jeszcze urządzamy się po przeprowadzce. Jesteśmy świeżo po przenosinach z innego miejsca, gdzie oddział funkcjonował przez kilka miesięcy podczas remontów. Obecnie w zasadzie mamy już komplet specjalistycznego sprzętu medycznego – mówi Małgorzata Ścibor, ordynator oddziału dziecięcego.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Brawo
Brawo 20.06.2021, 10:34
2 pacjentów dzieci przy tylu zabawkach nigdy nie zechce wyjść ze szpitala, a pani ordynator celowo ich się nie pozbywa, bo by nastąpiła likwidacja oddziału.
W Zamościu
W Zamościu 18.06.2021, 06:52
Zlikwidowano oddział dziecięcy, u nas dla 2 pacjentów działa, gdzie logika.
A
A 17.06.2021, 05:48
Zarobki pracowników szpitala PIP sprawdza już wiadomo kto ich okradł,kwestia tylko na ile. Tam nie ma jakiś zw. zaw. co by broniły pracownika?.
Winni ale niewinni
Winni ale niewinni 17.06.2021, 06:55
Były dyrektor i księgowość i co im zrobisz jak to po politycznych garbach siedzi.
TARGOWICA
TARGOWICA 15.06.2021, 22:30
16.06.2021 roku mija rok od sławetnej sesji, miało być lepiej, dla dobra mieszkańców oczywiście a co wyszło każdy widzi. Już nawet rozpoczęto remont drogi do Obrowca lepikiem i kruszywem ot i cała zmiana. Jak to mufio w Prehoryłem ot popadli my w kabałe ....... a czort karty rozdaje..
Xyz
Xyz 15.06.2021, 22:04
Mnie tylko zastanawia to, że w Zamościu zamknięto oddział pediatryczny, a taki w Hrubieszowie, gdzie jest znacząco mniejsza liczba ludności taki oddział funkcjonuje...

Pozostałe