Hrubieszów: Ekologię mają w paluszku, a indeksy w garści

  • 14.06.2021, 08:00
  • ak
Hrubieszów: Ekologię mają w paluszku, a indeksy w garści Fot. LO im. Staszica w Hrubieszowie Natalia Kozioł i Izabela Mrozowska, uczennice klasy II B o profilu bilogiczno-chemicznym w hrubieszowskim Staszicu. 
Maturę będą zdawać dopiero za jakiś czas, ale już mają zapewnione indeksy na wyższe uczelnie. Dwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica zdobyły je zostając laureatkami etapu okręgowego XXXVI edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Sukces ten osiągnęły Natalia Kozioł i Izabela Mrozowska, uczennice klasy II B o profilu bilogiczno-chemicznym w hrubieszowskim Staszicu. 

Podsumowanie olimpiady na szczeblu okręgowym odbyło się w piątek, 11 czerwca w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Natalia i Iza odebrały dyplomy i nagrody z rąk komisji konkursowej pod przewodnictwem prof. dr hab. Bogusława Sawickiego, przewodniczącego Rady Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych (Katedra Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Specjalną nagrodą dla obu licealistek z Hrubieszowa była możliwość wyboru indeksu na jedną z 64 uczelni wyższych naszego kraju.

Natalia Kozioł zajęła pierwsze miejsce z pracą badawczą: „Problem zapylenia powietrza na obszarze powiatu hrubieszowskiego w obliczu spalania węgla kamiennego z uwzględnieniem sytuacji w gminie Trzeszczany”. Z kolei Izabela Mrozowska była trzecia z pracą „Ochrona zasobów przyrody powiatu hrubieszowskiego w obliczu zmniejszenia się powierzchni terenów nieprzekształconych przez człowieka”.

Obie uczennice pracowały pod kierunkiem nauczycielki biologii Marty Krupy.

GRATULUJEMY!!!

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzysiek
Krzysiek 19.06.2021, 16:11
Ciekawy jest tematem tych młodych dam i ich pracę natematyczna na temat ochrony środowiska jak zapatrują się na dzikie wysypiska zatruwanie rzeki Huczwy i innych cieków wodnych oraz wylewanie gnojowicy do tych cieków tematów w nasz rejonie jest bardzo durzo i większą część chciała by wiedzieć jakim tematem konkretnie zaowLi się młodzi obywatele kierowani przez swoich belfrow

Pozostałe