Książnica Zamojska nagrodzona za zbiór wierszy Bogdana Nowaka

  • 12.06.2021, 05:06
  • ak
Książnica Zamojska nagrodzona za zbiór wierszy Bogdana Nowaka Fot. Kadr z YouTube
To sukces Książnicy Zamojskiej, ale też naszego redakcyjnego kolegi Bogdana Nowaka. Bo to za wydanie zbioru jego wierszy biblioteka została wyróżniona.

Chodzi o konkurs ogłoszony przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie na "Książkę Roku 2020". 

Laureatami nagród w poszczególnych kategoriach zostały m.in. wydawnictwo KUL, Boni Libri Leszek Dulik czy lubelskie Norbertinum. Natomiast w gronie wyróżnionych znalazła się Książnica Zamoyska, której nakładem ukazał się zbiór wierszy naszego redakcyjnego kolegi Bogdana Nowaka. Tomik jest zatytułowany "Wiosna w reżimie sanitarnym". Jury doceniło, jak czytamy w opisie, "szczególne walory edytorskie i formę przekazu" tej publikacji.

– Cieszę się z tego bardzo! To nagroda także dla nieocenionego przyjaciela Tomka Tomczewskiego, który napisał obszerny, bardzo piękny wstęp do tomiku oraz wykonał korektę, Kacpra Nowaka - za piękne zdjęcia wykoanane w różnych zakątkach Zamojszczyzny oraz Leszka Wygachiewicza odpowiedzialnego za skład – napisał na swoim facebookowym profilu Bogdan Nowak.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe