Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszych

  • 11.06.2021, 11:12
  • ak
Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszych Fot. st. asp. Tomasz Stachyra/KW PSP Lublin
Dokładnie 21 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie lubelskim otrzymało promesy na nowe wozy bojowe. Wśród obdarowanych są także druhowie z naszego terenu.

Uroczystość odbyła się we wtorek (8 czerwca) w Lublinie. Wśród beneficjentów są zarówno OSP włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego (12 jednostek) jak i jednostki OSP spoza systemu (9 jednostek). Łącznie otrzymają wsparcie sięgające 16 mln złotych, z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, narodowego i wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Do strażackich wozów dokładają się także samorządy.

Wśród obdarowanych znalazły się jednostki z terenu byłego województwa zamojskiego: OSP Teptiuków, Bełżec I, Bondyrz, Bodaczów i Gózd Lipiński.

Promesy wręczali wicewojewoda Robert Gmitruczuk, Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski, poseł na Sejm RP – Jerzy Bielecki, poseł na Sejm RP – Sylwester Tułajew oraz członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

ak

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe