Gm. Trzeszczany: Szukali staruszki dniem i nocą. Znaleźli w lesie

  • 11.06.2021, 09:33
  • ak
poszukiwania zaginionej staruszki Fot. KPP Hrubieszów Starsza pani znalazła się po wielu godzinach poszukiwań. Do domu wróciła cała i zdrowa, z bukietem kwiatów uzbieranych w lesie.
Mnóstwo ludzi i sprzętu zaangażowano w poszukiwania 92-letniej mieszkanki gminy Trzeszczany, która zaginęła w środę (9 czerwca). Znalazła się dopiero nazajutrz, w lesie, kilka kilometrów od domu. Wróciła do niego cała i zdrowa, z... bukietem kwiatów w ręce.

Starsza pani wyszła ze swojego gospodarstwa po południu. Poszła gdzieś i nie wracała. Jej bliscy zaniepokojeni losem 92-latki zaalarmowali policję. Akcja poszukiwawcza ruszyła natychmiast. Była zakrojona na szeroką skalę. Zaangażowali się w nią miejscowi policjanci oraz funkcjonariusze z Lublina z dronem z kamerą termowizyjną. Mieszkanki gminy Trzeszczany szukali też strażnicy graniczni z kilku placówek, strażacy ochotnicy, służba leśna, a także mieszkańcy.

– Zapadał zmrok, a kontakt z zaginioną był w tej sytuacji bardzo utrudniony z uwagi na fakt, że kobieta jest osobą niesłyszącą. Nawoływania oraz podawanie sygnałów dźwiękowych nie było w tej sytuacji możliwe. Mundurowi oraz okoliczni sąsiedzi szukali kobiety całą noc w trudno dostępnych miejscach przede wszystkim w kompleksie leśnym – opowiada Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Starszą panią dopiero w czwartek ok. godz. 10 wypatrzył w lesie policjant z Trzeszczan. Kobieta była kompletnie zdezorientowana. Nie wiedziała, gdzie jest. Pogotowie udzieliło jej opieki medycznej, a później kobieta cała i zdrowa powróciła do domu. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ANDRZEJ
ANDRZEJ 13.06.2021, 00:12
Czesc monika

Pozostałe