Zamość i Roztocze na talerzu. Najlepsze lokalne smaki wybrane

  • 10.06.2021, 09:30
  • ak
Konkurs kulinarny Smaki Zamościa i Roztocza 2021 Fot. Lokalna Organizacja Turystyczna "Zamość i Roztocze" Laureaci konkursu na scenie podczas ogłoszenia wyników.
Podczas odbywającego się w weekend Jarmarku Hetmańskiego tradycyjnie zorganizowano konkurs „Smaki Zamościa i Roztocza 2021”. Kto znalazł się wśród laureatów?

Zanim jurorzy wydali werdykt, skosztowali każdego ze zgłoszonych dań i napojów. Po swojej pracy na pewno nie byli więc ani głodni, ani spragnieni. Podkreślali, że wszystkie zgłoszone pyszności prezentowały niezwykle wysoki poziom kulinarny, a jednocześnie spełniały wszelkie wymogi stawiane wyrobom regionalnym.

Za najlepszy "wyrób gastronomiczny" uznany został "Piróg biłgorajski w wersji fit" przygotowany przez Fit My Day – catering dietetyczny. Drugie miejsce komisja przyznała "Zamojskiemu wiosennemu pesto" autorstwa KGW w Szopinku, a trzecie wykonanemu prze te same gosposie "Smarowidłu szopinieckiemu".

Za najlepszy wypiek uznano "Miodownik" z Restauracja „Cud Miód” w Tomaszowie Lubelskim. Druga nagroda trafiła do KGW w Chomęciskach Dużych za "Stefankę", a trzecia do KGW w Szopinku za "Chlebek".

Panie z KGW w Chomęciskach Dużych to mistrzynie aromatycznych trunków. W kategorii nalewek wygrał ich napój przygotowany z czerwonych porzeczek i mięty. Drugą nagrodę "zgarnęły" gospodynie z Szopinka za "nalewkę czarno-białą", a trzecią KGW z Szarowoli za nalewkę z malin.

Taki właśnie werdykt wydała komisja pracująca w składzie: Marcin Sikora, szef kuchni Hotelu Artis w Sitańcu, Damian Miechowicz, prezes  Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze", Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa, Marek Gajewski z Wydziału Turystyki i Promocji UM Zamość, Magdalena Kubina, właścicielka restauracji „Muzealna – Ormiańskie piwnice” i Dominika Lipska, prezes stowarzyszenia „Turystyka z pasją”.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wcinałby
wcinałby 10.06.2021, 13:57
miodownik smakowicie wygladal, widzialem zdjecie na jednym z zamojskich portali

Pozostałe