Bodaczów: Przedwakacyjna wizyta policjanta w szkole

  • 10.06.2021, 08:33
  • Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
policyjna pogadanka w szkole Fot. KMP Zamość St. asp. Dariusz Kuropatnicki podczas spotkania z uczniami szkoły w Bodaczowie.
Policjant z zamojskiej komendy tuż przed wakacjami odwiedził uczniów szkoły w Bodaczowie. W czasie spotkania przypomniał dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku w domu, na wycieczkach oraz nad wodą. Słuchacze dowiedzieli się również o skutkach prawnych, społecznych i zdrowotnych zażywania narkotyków i dopalaczy.

Uczniowie szkoły Podstawowej w Bodaczowie spotkały się z profilaktykiem z zamojskiej komendy st. asp. Dariuszem Kuropatnickim. Spotkanie w dużej mierze poświęcone było tematyce związanej z bezpiecznym wakacyjnym wypoczynkiem. Policjant opowiedział słuchaczom o zagrożeniach, z którymi młodzi ludzie mogą się spotkać w domu, na spacerze, czy też będąc na zorganizowanych wycieczkach. Przypomniał, jak należy zachowywać się na plaży, podczas kąpieli, czy też uprawiając sporty wodne.

CZYTAJ TAKŻE: UCZNIOWIE Z BODACZOWA LAUREATAMI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

Uczniom starszych klas policjant przekazał również wiedzę o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Uświadamiał słuchaczom, jaki negatywny wpływ na życie może mieć nawet jednorazowy kontakt z narkotykami lub dopalaczami. Mówił o skutkach prawnych, społecznych i zdrowotnych zażywania tego typu substancji. Apelował o rozsądek, promując zdrowy wakacyjny wypoczynek z dala od używek. Na zakończenie st. asp. Dariusz Kuropatnicki życzył uczestnikom spotkania udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe