Zamość: „Wykłady mistrzów” dla studentów UPZ

  • 09.06.2021, 12:09
  • Materiał nadesłany
Zamość: „Wykłady mistrzów” dla studentów UPZ Fot. UPZ
W Uczelni Państwowej w Zamościu odbyła się pierwsza konferencja z cyklu „Wykłady mistrzów”, zorganizowana przez Zakład Pielęgniarstwa UPZ.

Spotkanie otworzyła dr n. med. Beata Biernacka, kierownik Zakładu Pielęgniarstwa UPZ, która powitała gości i uczestników. Następnie głos zabrał rektor Uczelni dr hab. Andrzej Samborski.

- Cieszę się, że będziecie mogli państwo dowiedzieć się nieco więcej o zmianach, jakie zachodzą w tym zawodzie oraz macie okazję spotkać się i porozmawiać ze specjalistami, którzy realizują swoją misję - bowiem pielęgniarstwo to przede wszystkim misja - i przy tym dzielą się swoimi doświadczeniami - mówił rektor UPZ.

Podczas konferencji studenci pielęgniarstwa UPZ mogli wysłuchać dwóch wykładów: „Pielęgniarstwo wczoraj, a dziś” mgr Iwony Bielawskiej i „Współczesne leczenie ran” mgr Jolanty Strzałki.

- Nasi studenci mają okazję dowiedzieć się nowych informacji i posłuchać specjalistów z najaktualniejszą wiedzą, która teraz jest, jeśli chodzi o leczenie ran, czy też zmiany, jakie zachodzą w środowisku pielęgniarskim. Zawód pielęgniarki zmienia się, ponieważ zmieniają się dostępne środki i metody pracy. Jeśli chodzi o współczesne leczenie ran to studentów na pewno zainteresuje najnowsza metoda vacuum, której studenci jeszcze nie widzieli, a która jest już stosowana np. w szpitalu w Łęcznej - mówiła dr n. med. Beata Biernacka, kierownik Zakładu Pielęgniarstwa UPZ podkreślając korzyści płynące z uczestnictwa w konferencji.

„Wykłady mistrzów” były pierwszym wydarzeniem, które licznie zgromadziło studentów w auli UPZ przy ul. Zamoyskiego 64 od wybuchu pandemii. Dotychczas niemal wszystkie konferencje, spotkania oraz różnego rodzaju wydarzenia odbywały się głównie online.

Uczelnia Państwowa w Zamościu prowadzi bezpłatne studia na kierunku pielęgniarstwo na poziomie licencjackim oraz II stopnia (magisterskim). W ofercie Uczelni znajdują się także kierunki licencjackie – bezpieczeństwo narodowe, filologia angielska, finanse i rachunkowość, informatyka, pedagogika, turystyka i rekreacja; kierunki inżynierskie – logistyka oraz mechanika i budowa maszyn, a także ponad 30 kierunków studiów podyplomowych.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe