Ruszył program door-to-door

  • 10.06.2021, 06:07
  • lew
Ruszył program door-to-door W inauguracji programu wzięli udział m.in. członkowie Stowarzyszenia Integracyjno-Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych w Biłgoraju.
Powiat biłgorajski świadczy bezpłatne usługi transportu z miejsca zamieszkania do miejsc użyteczności publicznej dla osób wykluczonych mobilnie. Program ruszył 1 czerwca.

Nie każdy w domu ma samochód, nie każdy jest mobilny, problemy pojawiają się także w zimie – powiedział na inauguracji Henryk Grasza ze Stowarzyszenia Integracyjno-Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych w Biłgoraju. – Do tej pory trzeba było sobie jakoś radzić samemu, od dziś ta usługa to wielkie ułatwienie i konkretna pomoc.

To pilotażowy program, który ma rozwijać aktywności w życiu publicznym, społecznym i zawodowym przez osoby z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności. – Chodzi o niwelowanie barier związanych z mobilnością tych osób – powiedział podczas inauguracji programu starosta biłgorajski Andrzej Szarlip. –Aktywizacja ma przyczynić się m.in. do zwiększenia szans rozwoju, udziału w edukacji, korzystania z infrastruktury społecznej i zwiększenia aktywności zawodowej.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe