Zamość: Restauratorzy proszę samorząd o wsparcie

  • 09.06.2021, 08:09
  • Mariusz Parol
Epidemia w gastronomii Fot. pixabay.com Z powodu epidemii restauracje były długi czas zamknięte.
Zamojscy restauratorzy postulują o zwrot części opłat za koncesję na sprzedaż alkoholu, zaniechanie poboru opłat za wywóz śmieci, a także ulgi w płatnościach czynszu za okres, w którym nie prowadzili działalności z powodu epidemii COVID-19.

W połowie kwietnia do Biura Rady Miasta Zamościa wpłynęła petycja złożona przez restauratorkę z Zamościa. Petycja dotyczy potrzeby podjęcia przez miasto działań wspierających lokalnych restauratorów, którzy z powodu epidemii koronawirusa i obostrzeń nie mogli prowadzić działalności gospodarczej. Restauratorzy oczekują od władz miasta zwrotu części opłaty koncesyjnej za sprzedaż alkoholu za pierwszy kwartał br., a także za marzec, kwiecień, maj, listopad i grudzień zeszłego roku.

 "W tym czasie lokale gastronomiczne i restauracje były zamknięte. Tylko część restauratorów prowadziła sprzedaż na wynos. To przyniosło im minimalne przychody. Wpływy nie pokryły kosztów prowadzonej działalności" – argumentują autorzy petycji.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 09.06.2021, 18:38
Niech pokażą który ile wziął pieniędzy od państwa przez ten okres... część na pewno lepiej wyszła na pandemii niż prowadząc w tym czasie normalną sprzedaż a teraz narzekają, że nie mają...

Pozostałe