Hrubieszów: Śledczy zbadają jak zatrudniono radnego

  • 08.06.2021, 12:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Śledczy zbadają jak zatrudniono radnego Radny Marcin Zając
Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie wszczęła śledztwo w sprawie domniemanego przekroczenia uprawnień przez starostę hrubieszowskiego przy rozstrzygnięciu konkursu na obsadzenie stanowiska w tamtejszym Powiatowym Urzędzie Pracy.

Na początku maja Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie wszczęła śledztwo w sprawie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez starostę hrubieszowskiego. Miałoby ono dotyczyć polecenia zmiany kryterium w konkursie na wolne stanowisko pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy. 

15 października ubiegłego roku ówczesny dyrektor PUP Sławomir Marciniuk ogłosił konkurs na zatrudnienie referenta ds. rejestracji, ewidencji i świadczeń, analiz rynku pracy, aktywizacji, pośrednik pracy-stażysta. Stanowisko to zwolniło się po przejściu na emeryturę jednej z pracownic. Jednym z głównych wymogów, jakie postawiono kandydatom, było wykształcenie wyższe: prawo, administracja, politologia. A politologiem z wykształcenia jest r Marcin Zając. W 2011 r.  ukończył on Wyższą Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznych. Jego jedyną konkurentką w konkursie była absolwentka studiów socjologicznych.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wolne sądy hahahah
wolne sądy hahahah 10.07.2021, 21:34
Jak to ma byś śledztwo w stylu - Budynek zabytkowy a szyby nie hahaha to po co publiczną kase wydawac na darmo ?
To
To 18.06.2021, 06:33
Starosta znowu złamała prawo i dalej kasę bierze, ODWOŁAĆ natychmiast.
ło ło matko
ło ło matko 16.06.2021, 07:12
Przeczytałem komentarze. Ze smutkiem stwierdzam, że wszyscy poloniści ze wszystkich szkół do wymiany. Tylko, w mordę, na kogo?
Niedouk
Niedouk 16.06.2021, 07:53
Purysta językowy odezwał się, który będzie zwalniał polonistów 😕Do zwalniania ludzi to wy pierwsi, a może lepiej popatrzeć na te "dyplomy uniwersyteckie" za jaką "wiedzę" zostały zdobyte??? Ha ha ha....
ehhh
ehhh 16.06.2021, 08:31
kuźnia talentów z Chełma :)
Do szkół
Do szkół 16.06.2021, 07:22
Może ło ło matko się nada - lokalny profesor Miodek .
Takie życie
Takie życie 12.06.2021, 09:56
Jeszcze członkiem Zarządu Powiatu go zrobili, bo z poborów referenta trudno wyżyć, a dodatkowe 2 tys. za noszenie za Karpiukową wieńców to nie lada gratka, a przy okazji focie i lansik.
Józik go promuje i poklepuje po plecach cały czas, jak przedtem bardzo promował jego stryjka, też pulitologa (tego, który słowo "zięć" pisze "zieńć" - wstyd dla obecnie piastowanego stołka wójta gminy). Czyżby chciał młodego wyznaczyć na swojego następcę? czy jest to raczej rodzaj wdzięczności za dużą przysługę, jaką mu wyświadczono w listopadzie ubiegłego roku? Tutaj nie ma przypadków i nic nie dzieje się za darmo. To dobrze wyreżyserowana tragikomedia, tylko aktorzy prowincjonalni.
Krzysiek
Krzysiek 12.06.2021, 06:46
Morze sądy i prokuratura wreszcie zajęli się sprawą nielegalnych wysypisk śmieci w naszym rejonie powiatu strona hrubieszowskiego sprawa do dnia dzisiejszego nie jest wyjaśniona a winni nie pociągnięci do odpowiedzialności trzeba będzie ukarać wymiar sprawiedliwości za opieszalosc
Jak
Jak 12.06.2021, 07:06
Karać sądy jak idioci w co 2 piątek bronią SBecki układ.
Ali Baba
Ali Baba 12.06.2021, 00:48
Tylko w Starostwie jest ,,smród " a w Urzędzie Miasta ,, perfumy".?
A przecież wobec prawa wszyscy są równi .Czyż nie tak?
To dlaczego bronicie jednych a opluwacie drugich?- obłuda!!!
Licytacja
Licytacja 14.06.2021, 06:32
Gdzie więcej smrodu.Za naszą kasę licytujcie się co więcej dla nas zrobicie, a nie wieczne przekręty.
Franz Kafka
Franz Kafka 12.06.2021, 08:19
Różnica dotyczy przede wszystkim tego, że ta słynna trójka zdrajców: pani Karpiuk, pan Ożóg i pan Zając przed objęciem władzy zaciekle krytykowali poprzednią panią starostę Symczuk własnie za zatrudnianie znjomych króliczka. Tymczasem to, co robią sami przerasta ludzkie wyobrażenie. Zatrudnianie znajomych, rodziny, a nawet samych siebie, jak było właśnie w opisanym przypadku pana Zająca oraz stworzenie specjalnego stanowiska d/s zbędnych i wydumanych w SPZOZ dla pana Ożoga. Czy tak powinno być?? Czy to jest etyczne?? Zobaczymy kogo i w jaki sposób zatrudnią w miejsce ostatnio zwolnionych pracowników Starostwa. Za dwóch zwolnionych informatyków została przyjęta firma z dnia na dzień, bez przetargu, bez niczego. Rzekomo dla poprawienia obsługi nagrań sesji, tymczasem nawet hymnu nie było i wódz Józef musiał intonować, a nagranie było fatalne, przerywane nagłośnienie, trzaski. Tak ma wyglądać lepsze, kosztem dobrych, wieloletnich pracowników? Tę sprawę też powinni zbadać śledczy, gdyż ewidentnie zostało naruszone prawo zamówień publicznych. Takich rzeczy nie powinno się bronić, tylko piętnować. Mieszkańcy muszą być czujni i patrzeć władzy na ręce. Jeszcze nie ma roku, jak rządzą, a tyle złego potrafili już zrobić. Przypominam, władza nie jest dana raz na zawsze.
Słaboto wygląda
Słaboto wygląda 12.06.2021, 22:48
Jedni drugich warci , obsadzali i obsadzaja swoimi stanowiska czy to psl czy pis ,żadnej różnicy ale to żadnej , teraz może więcej jeczenia o koryto i więcej zakłamania jak to było to z prywatyzacją niby szpitala a co paniusia nie zrobi dla utrzymania koryta , świnka musi rýć wiec ryje taka zmiana dla mieszkańców, że drogą wojewódzka zarośnięta ,chaszczami , ze trudno na nią wjechać
Koryto
Koryto 13.06.2021, 07:57
Za to inne ryje, które dorwały się teraz do koryta żrą, żrą i nachapać się nie mogą. Niektórym o mało nie wystrzelą guziki w marynarkach. Zero samokrytyki, według ich mniemania, oni to wszystko robią dla dobra mieszkańców, a durny lud nie potrafi tego zrozumieć i docenić. Ale już niedługo będziemy na to wszystko patrzeć. Ludzie nie są idiotami, jak wam się wydaje i widzą ile złego dla powiatu ta obecna władza zrobiła. Żebyście nie byli zaskoczeni finałem waszych rządów, bo nie zdążycie nawet wylizać koryta.
Baba
Baba 12.06.2021, 07:22
W starostwie bardzo ciężko pracowali na to, by społeczność powiatu w ten sposób podchodziła do sprawy. Młodzi gniewni, mają w głębokim poważaniu wszystko i wszystkich. Oprócz obsadzenia czy też stworzenia nowych stanowisk dla popleczników (przy***s..)jak do tej pory nic nie osiągneli. Rozwalić, zniszczyć wszystko a przy okazji się nachapać i strzelić parę pamiątkowych fotek do gablotki.
LANS I TOTALNA ROZPIE....HA .
serwisant
serwisant 11.06.2021, 14:55
O co Ci chodzi JOKO. Taka sama sprawa jak inne. Dlaczego o tej sprawie się pisze a o innych przemilcza. Czy komuś na tym zależy?.
Jeżeli już ktoś odwraca zająca ogonem czy też czymś innym to na pewno nie ja .Pozdrawiam.
Joko
Joko 11.06.2021, 15:26
Niby się tak dzieje a o Urzędzie Miasta nikt nie pisze tylko o Starostwie.No dziwne rzeczy🤣

Oreo
Oreo 11.06.2021, 21:57
Może dla tego że pomimo zatrudnionych po znajomości w Urzędzie Miasta po znajomości w porównaniu ze Starostwem to nie są skończeni debile z krowim językiem w głowie wielkości orzecha włoskiego i coś potrafią zrobić.
Skunks
Skunks 11.06.2021, 16:53
Joko, masz rację, próbują w ten sposób odwracać uwagę od tego, co dzieje się w Starostwie. Wyciągają armaty na muchy, próbują strzelać, ale brak argumentów sprawia, że wychodzą z tego zwykłe bąki.
Tolo
Tolo 11.06.2021, 21:48
I do tego strasznie śmierdzące:)
sewisant
sewisant 10.06.2021, 22:51
Bardzo dobrze, że Kronika Tygodnia informuje o takich sprawach czytelników. Ponoć prokuratura prowadzi również postępowanie z art 231 k.k w sprawie zatrudniania w Urzędzie Miasta( tam dopiero się dzieje!!! oj dzieje). Może napiszecie również coś i w tej sprawie.
Joko
Joko 10.06.2021, 23:08
Serwisant przestań odwracać Zająca ogonem .
Krześniak
Krześniak 10.06.2021, 05:47
Szczególnie ten wymóg politologi w konkursie przesądził innych kandydatów.
Zieńć
Zieńć 08.06.2021, 20:05
Takie same studia kończył jak Józef K. Tylko Józik bardziej kształcony i uczony, bo ma tytuł magistra, a "krześniak" ma tylko licencjat. Cóż, nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera. To wszystko zdolniachy mogące objąć każdy stołek, bo na wszystkim się znają, a szczególnie na rządzeniu. Dziwne, że nie został od razu dyrektorem PUP. Grunt, to nie mieć żadnych zahamowań i można w ciągu roku zrobić zawrotną karierę i polityczną i zawodową. Tylko trzeba pamiętać, że upadek z wysokich stołków jest baaaardzo bolesny.
Festinus
Festinus 08.06.2021, 17:31
A co z innymi zatrudnionymi? Inni mają czyste sumienie? W całej Polsce przerost biurokracji w samorządach i instytucjach.
Asior
Asior 08.06.2021, 16:04
Szkoła bansu i lansu w skrócie. Płacisz, masz papier. Elyty intelektualne kończą tę szkołę:)

Pozostałe