Gmina Józefów: Będzie po prostu Czarny Las?

  • 09.06.2021, 06:06
  • Leszek Wójtowicz
Tablica z nazwą miejscowości Malutka wioska leży za Stanisławowem.
Nie Czarny Las-Kolonia, tylko po prostu Czarny Las. O tym, że właśnie tak powinna nazywać się wioska, mówią jej mieszkańcy i samorządowcy. Józefowscy radni zdecydowali na ostatniej sesji o wystąpieniu z wnioskiem do ministra spraw wewnętrznych i administracji o zmianę urzędowej nazwy tej miejscowości.

Nikt nie mówi, że mieszka w Czarnym Lesie-Kolonii albo że jedzie do Czarnego Lasu-Kolonii – wskazuje Stanisław Tor, sołtys Czarnego Lasu-Kolonii, bo tak brzmi urzędowa nazwa tej miejscowości. – Od zawsze mówiło się po prostu Czarny Las i tak powinno zostać.

Nad tym, żeby to w wyprostować, pochylili się na ostatniej sesji józefowscy radni.

Koniec prostowania

– Przez ostatnie lata mieliśmy sporo nazw do wyprostowania, a obecnie została nam już tylko miejscowość Czarny Las-Kolonia – mówi burmistrz Józefowa Roman Dziura. – W jednych dokumentach mieszkańcy mają wpisane Czarny Las-Kolonia, w innych Czarny Las, dlatego trzeba skończyć z tym bałaganem.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 09.06.2021, 07:52
Czarny Las albo, po prostu, Schwarzwald. A kiedy przystanek kolejowy Józefów Roztoczański / ? / będzie miał nazwę Górecko ?

Pozostałe