Zamość: Nie ma kto leczyć dzieci. Zamykają pediatrię

  • 08.06.2021, 07:21
  • Anna Szewc
Pediatria w Zamościu zostanie zamknięta Fot. A. Szewc Oddział pediatryczny w ZSN mieści się w tym samym budynku co kilka innych. Zostanie zamknięty, ale będzie w gotowości, by otworzyć się, jak tylko zostanie skompletowana kadra.
– Nie wyobrażam sobie Zamościa bez pediatrii – mówi prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego i podejmuje decyzję o zawieszeniu działalności oddziału.

To było jak domino: jedno wypowiedzenie, zaraz po nim drugie i niedługo po tym trzecie. Efekt? Na pediatrii "starego" szpitala w Zamościu lada chwila nie będzie lekarzy. Dlatego od początku lipca do końca września oddział zawiesi działalność. Później ma znów ruszyć, o ile oczywiście znajdzie się kadra do opieki nad małymi pacjentami.

Pani Iwona z Zamościa jest mamą dwójki małych dzieci: Kornelia ma 2 lata, a Tomek 4. Przed miesiącem zamościanka spędziła z córeczką na pediatrii szpitala przy ul. Peowiaków kilka dni.

– Mała miała bardzo wysoką gorączkę, której nijak nie dało się zbić. Do tego doszły bardzo silne wymioty. Słabła z minuty na minutę. Był środek nocy, a ja sama z dziećmi w domu. Pod 112 poradzono mi, by jechać na "nocną opiekę", ale z córką było tak źle, że nie mogłam czekać. Zatelefonowałam po karetkę i trafiłyśmy na oddział – opowiada młoda mama.

Więcej o sytuacji w zamojskim szpitalu i szansach na ponowne otwarcie oddziału pediatrycznego piszemy w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe