Po „prawko” do skutku

  • 08.06.2021, 06:03
  • Leszek Wójtowicz
egzamin praktyczny na prawo jazdy w WORD Zamość W ub. roku w zamojski WORD przeprowadził ponad 8 tys. egzaminów teoretycznych i 11,4 tys. praktycznych na prawo jazdy kategorii B.
Zdać egzamin na prawo jazdy nie zawsze jest łatwo. W Zamościu dwie osoby podchodziły do egzaminu praktycznego po 60 razy, ale bez skutku.

Dwie osoby po 37 razy podchodziły do egzaminu teoretycznego, natomiast dwaj inni kandydaci na kierowców dzierżą ex aequo pierwsze miejsce w podejściach do egzaminu praktycznego. Obaj mają po 60 nieudanych prób. Na prawo jazdy można zdawać aż do skutku. Czy każdy kandydat na kierowcę musi za wszelką cenę zostać kierowcą?

 Każdą osobę próbującą zdobyć uprawnienia do prowadzenia pojazdów traktujemy jednakowo i szanujemy jej determinację – zapewnia Marcin Kulig, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu. – Ale jeśli ktoś po raz 20. nie radzi sobie z teorią albo po raz 30. oblewa egzamin praktyczny, nie wyjeżdżając ani razu z placu na miasto, to powinien zastanowić się, czy warto dalej próbować.

Teorii można się uczyć indywidualnie, np. korzystając z pomocy naukowych, podręczników i płyt. Natomiast praktycznej jazdy trzeba uczyć się pod okiem instruktora w szkole jazdy. Tak wymagają przepisy.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe