Łaszczów: Mundurowi u mundurowych. Wizyta w szkole

  • 07.06.2021, 13:18
  • ak
Łaszczów: Mundurowi u mundurowych. Wizyta w szkole Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Policjanci z tomaszowskiej komendy wspólnie ze służbowym psem imieniem Black odwiedzili młodzież klasy o profilu mundurowym w Liceum Ogólnokształcącym Stanisława Kostki Starowieyskiego w Łaszczowie.

Przewodnik Blacka aspirant Marcin Kata opowiedział młodzieży o tym, jak współpracuje się z czworonożnym funkcjonariuszem.

Mówił o systemie szkolenia i o tym, jak nauczyć psa, by np. reagował na zachowania agresywne bądź był w stanie ruszyć w pościg za przestępcą, a nawet go obezwładnić. Podkreślał także, że policyjne psy odgrywają ważną rolę w tropieniu śladów. Policjant powiedział również, że współpraca ze zwierzęciem nie ogranicza się do kilku godzin służby. Bo przewodnik zobowiązany jest doskonalić sprawność użytkową psa, racjonalnie go karmić, dbać o czystość zarówno samego czworonoga jak i pomieszczenia, w którym przebywa po służbie.

– Trud włożony w codzienną pracę nad psem służbowym z pewnością rekompensuje niezwykła więź łącząca przewodnika z jego czworonożnym kompanem – podkreśla st. sierż. Małgorzata Pawłowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe