Zamość: Przebudowa ul. Dzieci Zamojszczyzny. Kto to zrobi?

  • 04.06.2021, 09:06
  • ak
Remont ulicy Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu Fot. Screen z Google Street View Ulica Dzieci Zamojszczyzny zostanie gruntownie przebudowana na odcinku liczącym 5 kilometrów.
Firma Strabag zrealizuje w Zamościu kolejną dużą inwestycję. Tym razem zadanie, które przed nią stoi to przebudowa ul. Dzieci Zamojszczyzny.

Wiadomo, że inwestycja ma być zrealizowana do sierpnia 2023 roku. A kiedy ruszy?

– Dopiero rozstrzygnięto przetarg, trzeba podpisać umowę, przekazać wykonawcy plac budowy i wtedy ruszą prace. Trudno podać konkretną datę, ale zakładam, że mogą to być miesiące wakacyjne – mówi Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu.

Zakres prac jest bardzo szeroki. Będzie prowadzony na 5-kilometrowym odcinku od al. 1 Maja aż do granic miasta na ul. Szczebrzeskiej. Cała nawierzchnia zostanie odnowiona, a cztery skrzyżowania będą przebudowane na ronda. W planach jest też budowa chodników i ścieżek rowerowych. Przed przejściami dla pieszych będzie kładziona nawierzchnia antypoślizgowa, a same przejścia zyskają aktywne oznakowanie. Przy okazji pojawi się też nowe oświetlenie i będą sadzone nowe odwodnienia ulicy z uwzględnieniem terenów do niej przyległych. Projekt zakłada m.in. wymianę oświetlenia ulicznego i nasadzenia drzew.

Z całą pewnością tak duże zadanie będzie się wiązało z utrudnieniami w ruchu. – Ale mamy tam na tyle dobrą sytuację, że jest szeroko, na obi stronach jezdni mamy po dwa pasy. Nie dojdzie więc do sytuacji, że przejazd zostanie zamknięty – obiecuje dyr. Nowak.

W kosztorysach inwestorskich założono, że przebudowa nie powinna kosztować więcej niż 87 mln zł. Dofinansowanie z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko wyniesie 85 proc. tej kwoty, a resztę wyłoży samorząd. Firma Strabag zadeklarowała w przetargu, że zrealizuje inwestycję za niespełna 82 mln. To była najniższa cena spośród pięciu złożonych do przetargu ofert.

Ta spółka jest na stałe obecna w inwestycyjnym krajobrazie Zamościa. Strabag remontuje właśnie Plac Stefanidesa i Plac Wolności, realizuje również dużą inwestycję na ul. Piłsudskiego.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.06.2021, 19:21
Nie no, kolejne ronda na odcinku 5 km? Kogoś nieźle posralo z tymi rondami....
zam
zam 05.06.2021, 15:07
może najpierw warto zakończyć obecne remonty a nie zamykać następne ulice, Zamość staje się nieprzejezdny, pojazdy służb ratowniczych nie dojadą do potrzebujących.

Pozostałe