Podnoszenie ciężarów: Udany start Agnieszki Rak

  • 03.06.2021, 07:11
  • MaSzt
Agnieszka Rak, Znicz Biłgoraj Fot. Agnieszka Rak/facebook.com Agnieszka Rak jest zadowolona z ostatniego startu
Agnieszka Rak zajęła czwarte miejsce w kategorii 87 kg, w rozegranych w Taszkiencie (Uzbekistan) mistrzostwach świata juniorek i juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Zawodniczka Znicza Biłgoraj osiągnęła w dwuboju 200 kg.

W rwaniu uzyskała 90 kg, a w podrzucie – 110 kg (poprawiła tym wynikiem własny rekord Polski w kat. 87 kg, wśród juniorek do lat 20). Podopieczna trenerów Henryka Wybranowskiego i Andrzeja Strzałki spaliła w rwaniu podejście do 93 kg, natomiast w podrzucie nie zaliczyła próby ze sztangą o wadze 114 kg. Do trzeciego miejsca zabrakło jej w dwuboju 8 kg, zaś od mistrzyni świata Tursunoj Jabborowej z Uzbekistanu była gorsza aż o 44 kg.

– Cieszę się ze startu Agnieszki. Był naprawdę udany. Szansy na medal nie miała, bo konkurencja była bardzo silna. Wypadła najlepiej spośród Europejek, a to dobrze rokuje przed jesiennymi mistrzostwami Europy juniorek do lat 20, które odbędą się w Rovaniemi, w Finlandii. Zawodniczka z Uzbekistanu, zdobywczyni złotego medalu, osiągnęła fenomenalny wynik, który da jej zapewne kwalifikację olimpijską, Pojawiły się głosy krytyki, że Agnieszka okazała się lepsza tylko od kilku zawodniczek. Wynika to z tego, że trenerzy reprezentacyjni wszystkich startujących krajów przyjęli zasadę, by posyłać na zawody tej rangi jedynie zawodniczki, mające szansę na miejsce w czołowej dziesiątce w danej kategorii – komentuje trener Wybranowski.

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe